Řešení pro realitní kanceláře

5 důvodů, proč je dnes osobní web pro makléře jeho povinnou výbavou

Osobní web pro makléře od Poski.com
Osobní web pro makléře od Poski.com

Často se nám stává, že se na nás obracejí realitní kanceláře se slovy “chceme marketing” a jejich představa zní: být první na klíčové slova “prodej bytu Praha” či “reality”.

Na otázku, co kdybychom vám vytvořili osobní webové prezentace pro makléře, majitele realitních kanceláří kroutí hlavou. Důvody vždy sdělují stejné: není to potřeba. Ve skutečnosti se majitelé realitních kanceláří o své makléře jednoduše bojí. Bojí se, že se z oveček, které mají pod svými křídly, stanou silní hráči na trhu realit a postupně jim odejdou z firmy. Bojí se, že sami makléři se stanou lepší než oni.

Existuje však ještě druhý typ majitelů realitních kanceláří. Ti po vyslechnutí výhod, proč makléřům takové stránky pořídit, okamžitě nakoupí vlastní domény pro makléře a pracují s námi na jejich osobních stránkách. Případem, který se také nyní často objevuje, je model, kdy realitní kancelář svému makléři sama poskytuje finanční příspěvek na jeho propagaci. On místo utopení peněz v nesmyslné inzerci přijde a platí si pronájem svého osobního webu. Na něm se prezentuje klientům v osobnějším duchu, dává rady a tipy a samozřejmě nabízí své nemovitosti. Je tak pozitivněji vnímán, umí navázat osobnější kontakt s klientem a budí dojem, že v případě jakéhokoliv problému tady pro klienta bude a pomůže mu. Největší strach mají totiž lidé z toho, že se něco “pokazí” a realitní kancelář se k věci postaví zády.

A co se stane za několik měsíců / let?

Tomu prvnímu majiteli realitní kanceláře odejdou dobří makléři, o které se tak bál, ale proto, že nebudou chtít být ovce ve stádě, budou chtít mít výsledky a budou vědět, že tento majitel jim pro ně zázemí neposkytne. Zbydou jen ty ovce s mizernými výsledky.

Tomu druhému dobří zůstanou, jelikož budou vědět, že mají dobré zázemí silné realitní kanceláře, která je nechce brzdit ve vyšších prodejích a v navazování užšího vztahu s klienty. Navíc na už tak přesyceném realitním trhu, je zázemí silné realitní kanceláře k nezaplacení a vidina nižších nákladů za inzerci je přesvědčí zůstat. Z realitní kanceláře odejdou jen ovce s mizernými výsledky.

Web design

Shrňme si tedy důvody, proč by měli mít makléři své osobní webové stránky:

  1. navážou bližší vztah se svými klienty. Makléři, kterým jsme již vlastní stránky vybudovali, píšou realitní blog či zpravodaj, osobně komunikují s klienty na Facebooku, atd. Ti se pak  nebojí, že když se něco “pokazí”, realitní kancelář se k nim obrátí zády.
  2. ušetření nákladů: místo vyhazování peněz do drahé inzerce, si může makléř platit měsíční pronájem svého webu, budovat si vlastní klientelu a exportovat své nabídky k sobě.
  3. více webů makléřů – více šancí, že člověk, který chce prodat nemovitost, narazí zrovna na vaši realitní kancelář – mikrostránka je tak ideální volbou v případě náboru nabídek.
  4. více takovýchto osobních webů, které jsou propojeny s webem realitní kanceláře, znamená výhodu v optimalizaci pro vyhledávače (SEO). Budování kvalitních odkazů (linkbuilding) zvyšuje PageRank a posunuje tak nabídky celé realitní kanceláře na vyšší pozice ve vyhledávačích.
  5. více webů – více obchodů – více peněz pro makléře, ale také pro realitní kancelář.

Také makléři, kteří jsou součástí franchisové sítě si pořizují své osobní stránky a nečekají, jaký typ propagace jim předhodí franchisor. U většiny franchisorů je tento postup v pořádku, u některých ale ne, ale to se dostáváme zpět k pohádce o ovečkách a silných makléřích.

Lepší je tak jít s trendem, než být poslední. Trend totiž nezastavíte. Brzy se takové weby stanou samozřejmostí pro klienty, kteří budou očekávat, že si “svého” makléře budou moci nejprve “proklepnout” na webu, než mu svěří svou nemovitost. Až bude mít takové weby většina, díru do světa s osobními stránkami již neuděláte. NYNÍ ALE ANO.

Pokud vás zaujala myšlenka osobního webu pro makléře, podívejte se, jaké jsou dnes trendy:
ZOBRAZIT PŘEHLED OSOBNÍCH WEBOVÝCH STRÁNEK PRO MAKLÉŘE.

Komentáře