Online marketing

Nenechte se okrádat aneb 5 důvodů, proč využít Google Analytics

Podnikáte online a nikdy jste neslyšeli o Google Analytics? Nebo víte, že nějaké Analytics máte, ale nikdy jste se do nich ani nepodívali? A víte, že právě správně nastavené Google Analytics jsou úplným základem pro online podnikání? Bez nich to prostě nejde, a pokud je umíte správně používat, můžete díky nim vybudovat silný byznys. V Google Analytics můžete odhalit silné zdroje svého podnikání, zjistíte, jak moc se vám vyplatí reklama na Facebooku, i ze které stránky uživatelé nejčastěji odcházejí pryč z vašeho webu. Zkrátka a dobře, Google Analytics vám umožní nahlédnout do toho, jak si v online prostředí vedete, ať už máte e-shop nebo třeba realitní web. A navíc – služba je úplně zadarmo.

sledování statistik

Co díky Google Analytics získáte?

1. Budete přesně vědět, za co platíte marketingovou agenturu

Agentura vám každý měsíc pošle výčet odvedených prací, ale vy žádný nárůst objednávek nebo poptávek nevidíte. Zní to jako váš případ? V Google Analytics uvidíte přesně, odkud lidé na váš web nebo e-shop přišli, jak dlouho strávili na stránce a podobně. Jednoduše tak zjistíte, jestli k vám chodí relevantní návštěvníci z reklam, jaký má výkon třeba Heureka, nebo jestli se lidé proklikávají skrze příspěvky na Facebooku,

2. Zjistíte, odkud přesně vám chodí objednávky a poptávky

Vašemu e-shopu se víceméně daří, ale vy vůbec nevíte, čím to je. Prostě jste spustili e-shop, k tomu přidali srovnávače zboží, nějakou tu PPC reklamu a teď to tak nějak všechno funguje. V Google Analytics zjistíte, jestli lidé opravdu nakupují skrze reklamu, nebo jestli jsou vaše výdaje za Google Ads nebo Sklik zbytečné a jen vám zvyšují vaše náklady na objednávku nebo poptávku.

3. Naučíte se správně investovat

Máte rozjetý e-shop nebo realitní web a chcete jej posunout zase o kousek dál. Investovali jste nějaký rozpočet do reklam na sociálních sítích, na Googlu i Seznamu, zaplatili si pár PR článků v magazínech a chcete vědět, co se vám nejvíc vyplatí? V Analytics zjistíte, kde je vaše silná stránka. Zjistíte, kolik tržeb nebo poptávek máte právě z reklam, kolik z magazínů, kolik z jiných kanálů, a budete vědět, že právě tenhle kanál má pro vás potenciál a jeho posílení vám může v podnikání hodně pomoci. Odhalíte silné a slabé zdroje a budete tak moci investovat do toho, co pro vás má opravdu smysl.

analýza

4. Nenecháte se okrádat

Můžete si ověřit, jestli vaši markeťáci, agentura nebo specialista na volné noze opravdu dělají svou práci. Mohou vám tvrdit, že reklamám se skvěle daří, že domluvili skvělou spolupráci s influencerem a podobně, ale jen v Analytics si skutečně ověříte, jestli je to pravda. Pokud zjistíte, že není, jednoduše můžete svěřit správu vašich kanálů někomu jinému, spolehlivějšímu.

5. Získáte přehled o výkonu webu nebo e-shopu

Vždycky vás zajímalo, kolik lidí denně navštíví vaše stránky? Kolik času tráví nad vašimi články na blogu? Nebo jaká je vaše nejsilnější vstupní stránka, přes kterou se lidé na váš web dostávají? Tohle všechno v Google Analytics zjistíte za pár vteřin a asi tři kliknutí.

Jak nasadit Google Analytics na e-shop nebo web? A na jaká data se v analytice zaměřit?

Google Analytics můžete zkusit nasadit na svůj e-shop nebo webové stránky sami podle našeho návodu. Pro bezchybné nastavení ale doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří nastavení měření přizpůsobí přímo potřebám vašeho webu nebo e-shopu.

Chcete se vyhnout špatnému nasazení Google Analytics, nevyznáte se v rozhraní nebo potřebujete pomoci s nastavením měření tržeb, poptávek nebo jiných cílů? Obraťte se na náš marketingový tým.

Komentáře