Informace pro eshopy, Návody a rady, Stojí za pozornost

5 tipů, jak mít „trendy“ e-shop

eshop
V současné době české e-shopy zaznamenávají velmi rychlý růst tržeb. Jejich podíl na maloobchodních tržbách by měl letos vzrůst dokonce až na 9,2 % (zdroj: APEK). Proto jsme pro Vás připravili 5 tipů, díky kterým Váš e-shop půjde s dobou.

Optimalizujte pro různá zařízení

Podíl návštěv e-shopů z mobilních a jiných zařízení stále stoupá. Přesto je stále více uskutečněných konverzí ze stolních počítačů. Proč tomu tak je? Obecně lze říci, že mobil (skrze omezený prostor daný velikostí displaye) slouží pouze jako prvotní zařízení s cílem porovnání nabídky a vlastní nákup je proveden až v komfortu desktopového zařízení.

Řešením této situace může být responzivní design, jehož cílem je optimalizace obsahu pro správné použití na mobilních zařízeních. Pokud je internetový obchod správně optimalizován, tak neklade návštěvníkovi žádné bariéry a ten může na mobilním zařízení provést nákup (cílovou konverzi). Vzhledem k rostoucí dostupnosti internetu v mobilních zařízeních je tak responzivní design zajímavou konkurenční výhodou. Například u našich e-shopů Clevero je responzivní design jižresponsive zavedeným standardem.

Přemýšlejte nad svým zákazníkem

E-shop podle šablony? Chyba. Většina podnikatelů na začátku přemýšlí, jak snížit pořizovací náklady. E-shopy podle šablon jsou levnější. Odpovídají však potřebám zákazníků?

Pokud ne, e-shop ztratí mnohem více peněz na prodejích než ušetřil na šabloně. Základem je přemýšlet o svých zákaznících. Přemýšlet o tom, jak uspokojit jejich potřeby optimálním způsobem. K vytvoření správné marketingové strategie může sloužit například framework see-think-do-care.

Poté je důležité je vše sladit s firemním systémem. My v Poski.com se v první řadě zajímáme o Vás, Vaše zákazníky aby naše e-shopy co nejvíce odpovídaly Vašim potřebám.

Integrujte svůj e-shop s ekonomickými systémy

Rychlost a jednoduchost? Možnosti doručení a plateb jsou dnes rozhodujícími faktory v tak konkurenčním prostředí. Váš e-shop by měl být napojen na služby tak, aby měl zákazník co největší pohodlí. Chce vyzvednout zboží osobně? Integrujte Váš e-shop se Zásilkovnou nebo Uloženkou. Chce platit kartou, přes 1-14354226_s_kartaúčet nebo doporučeně? Napojte Váš e-shop na účetní systémy.

V případě B2B využijte možnosti vytvořit automatické feedy pro předávání informací o produktech Vašim partnerům.

Udělejte svůj design „trendy“

Malá písmenka, nepřehlednost nebo nesladěné barvy? První dojem je to, co vašeho zákazníka zaujme a přesvědčí o setrvání na webu. Je důležité design e-shopu přizpůsobit Vašim zákazníkům a Vašemu produktu. Nechte si poradit od odborníků a zaujměte své zákazníky již při prvním momentu.

Neusněte na vavřínech

Vytvořeným e-shopem to teprve začíná. Pokud chcete neustále růst a zvyšovat počet konverzí, měli byste se o svůj e-shop neustále starat. Následná marketingová spolupráce je dnes již více než potřebná. Pro optimalizaci e-shopu pro zákazníky je třeba je sledovat, a odstraňovat bariéry odrazující od nákupu.

Komentáře