Bezpečnost na internetu, Informace pro klienty, Návody a rady, Stojí za pozornost

Aktualizace systémů jsou prostě nutné, není to jen trend!

Ani velikým hráčům se problémy nevyhýbají.

Máme pro Vás jeden článek, který ukazuje, že s technickými problémy se potýká skutečně každá technologická firma. V našem oboru opravdu každá firma, veliká, malá i samozřejmě naše Poski.com. Poski.com má přes 1 000 klientů a víme, že přibližně 30 – 40% našich klientů, uživatelů počítačů, neprovádí pravidelné upgrady (systémů, prohlížečů) a nechce se zbytečně zatěžovat něčím, co vlastně nepotřebuje. A o tom je tento článek.

prohlizece

Ano, přiznáváme, je nepříjemné si zvykat na nové rozhraní Facebooku, prohlížeče, nový vzhled e-mailu, nebo aplikace kterou máte rádi. Vystoupíme z komfortní zóny a musíme se učit novým věcem, což pro starší uživatele a mnohdy i pro mne (a to je mi 37) může být složitější. Prostě se nechce.

V dnešní hektické době, kdy každý den řešíme tolik věcí, jsme “líní” řešit aktualizace, nemáme na ně čas. Je to ale trend, se kterým se musíme smířit. Technologické firmy musí reagovat na potřeby nových zákazníků, kterých každým rokem dorůstají miliony a musí samozřejmě reagovat na bezpečnostní hrozby. Všimli jste si, že někdy toho váš 4letý syn umí na tabletu více než vy? Taková je realita.

Článek na který odkazujeme níže, popisuje, že internetové prohlížeče měly závažné problémy a velikou technologickou díru ve své bezpečnosti. Dokonce i ten největší hráč na trhu a to Google Chrome. Ano Google, ten který má po světe miliony IT odborníků, má problémy. Problém se týkal i dalšího hráče na trhu – Firefoxu.

Je tedy nutné provést upgrade, není to složité. My ale víme, že zmíněných, přibližně 40 % našich zákazníků, má upgrady prohlížečů (či jiných systémů) zakázané. Případně využívají internetové prohlížeče, které jsou už bezpečnostními trhlinami známé dlouho (např. starší IE).

Opravdu kvůli tomu chcete riskovat ztrátu svých dat i peněz? Věřte nám, není to jen sci-fi, je to realita.

Co nám tedy zbývá? Prostě to přijmout a poprat se s tím, že aktualizace budou ve všech aplikacích a prohlížečích pravidelné, nebo se odstěhovat do KLDR, kde je internet pro většinu obyvatel blokovaný a tyto problémy se určitě neřeší.

 

Ing. Vladimír Vaněk 

Více se dočtete zde.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/457265-chrome-obsahuje-kritickou-chybu-v-ohrozeni-jsou-miliony-uzivatelu.html

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/457045-firefox-obsahuje-kritickou-bezpecnostni-trhlinu-utocnici-mohou-prevzit-kontrolu-nad-pc.html

Komentáře