Informace pro klienty, Online marketing, Řešení pro e-shopy

Co je to linkbuilding? Část 1.

Linkbuilding je proces tvorby zpětných odkazů na vaši stránku. Jedná se o jednu z nejdůležitějších off-page metod SEO, která je v dnešní době chytrých vyhledávačů obzvláště důležitý.

Proč linkbuilding dělat?

Primárně pro vyhledávače, sekundárně může přivést na váš web nové uživatele. Pro moderní vyhledávače je počet zpětných odkazů jeden z nejdůležitějších faktorů pomocí, kterých určují kvalitu a relevanci stránky.

online marketing

Kde odkazy umístit?

Při umisťování odkazu je důležité hlídat si hned několik věcí. Mezi nejdůležitější patří kvalita webu (DR-domain rank), na který chcete odkaz umístit, a jeho relevance k vašemu tématu. Zkrátka odkaz na článek o žaluziích je určitě lepší umístit na magazín o bydlení než o autech. Na měření kvality webu existuje několik metrik a nástrojů. Nejpoužívanější jsou ty od Ahrefs, Majestic, Google, MOZ a v České republice můžeme využívat i metriku od Seznamu.

zdroj: https://ahrefs.com/site-explorer/

 

Jak má vypadat správný odkaz?

Při vkládaní odkazu si tedy musíme nejen hlídat kam odkaz umisťujeme, ale i jak bude vypadat. Je důležité volit vhodné a rozmanité anchor texty, aby lidé i vyhledávače tušili, kam odkaz povede a zároveň se stále neopakovaly. Vyvarujte se tedy anchorům zde nebo názvům vašich stránek. Párkrát název vaší stránky použijte, ale i tady platí známé přísloví: Všeho moc škodí.

Anchor text = viditelná část hypertextového odkazu, často bývá zvýrazněn barevně nebo podtržen

Stránky, na které se po prokliknutí dostaneme by také měly být různé. U e-shopů si to můžeme představit, tak že odkazy povedou na homepage, kategorie, podkategorie a nejdůležitější produkty.

Tímto článek jsme začali krátkou sérii článku na téma Linkbuildingu. Příště se můžete těšit na článek o detailnějším hodnocení webu, abyste věděli, kde stojí za to mít odkaz.

Komentáře