Informace pro klienty, Návody a rady, Online marketing, Stojí za pozornost

Collabim pro začátečníky: Jednorázové analýzy

Collabim zná každý SEO specialista. Jde o profesionální SEO nástroj, který lze používat v placeném i free režimu dle možností a požadavků konkrétních uživatelů. I když je nástroj využíván SEO profesionály, rozhodně se ho nemusíte bát ani jako mírně pokročilý nebo začátečník. Nástroj je jednoduchý, dobře se v něm orientuje a pokud si něčím nebudete jistí, odpověď najdete v přehledné nápovědě. Eventuálně můžete použít chat a odeslat zprávu přímo odborníkovi.

V čem může Collabim pomoci i úplnému začátečníkovi? A jaké jsou nejčastější funkce, které používáme my v Poski.com?

Jednorázové analýzy – bez nich to prostě nejde

V sekci jednorázové analýzy, kterou najdete přímo pod účtem bez ohledu na vybraný projekt, můžete analyzovat jakýkoli web nebo klíčová slova. Nemusíte se omezovat přímo na váš web, analyzovat můžete klidně i konkurenci. Vybírat můžete z pěti typů jednorázových analýz. Výsledkem jednorázových analýz je vždy přehledná tabulka, která se vám archivuje v přehledu Historie jednorázových analýz.

jednorázové analýzy Collabim

Pozice a hledanost

V analýze pozice a hledanosti můžete zjistit pozici, na které se na daný dotaz váš web zobrazuje, stejně jako hledanost klíčového slova. Klíčová slova vložíte do příslušné schránky, kliknete na Importovat klíčová slova & nastavit měření. Dále si zvolíte, kde chcete pozice a hledanost měřit. My klasicky volíme Google a Seznam.cz. Pak je důležité zvolit Město a především URL webu, jehož pozice na klíčová slova chcete zjistit. Před spuštěním zpracování si ještě analýzu pojmenujte tak, aby vám bylo vždy jasné, čím se zabývala.

pozice a hledanost Collabim

Návrhy klíčových slov

Pomocí návrhů klíčových slov můžete přijít na spoustu relevantních výrazů, které by vás jen tak nenapadly, a které byste v různých našeptávačích hledali velmi dlouho a složitě. Do schránky opět vložíte klíčová slova, která vás zajímají, a přejdete do dalšího kroku. Na řadě pak je volba země a nástrojů, ze kterých bude Collabim návrhy čerpat. My za Poski.com doporučujeme Google vyhledávací okno i související dotazy, Seznam vyhledávací okno i související dotazy a Sklik. V tabulce s výsledky pak najdete seznam návrhů.

návrhy klíčových slov collabim

Analýza URL

S čím pomůže analýza URL? Můžete díky ní zjistit, zda-li je stránka indexovaná na Googlu i Seznamu nebo v jakém stavu jsou titulky stránek, stejně jako popisky, H1 nadpisy a další. Zjisti můžete i stavový kód a indexovatelnost, zkrátka spoustu technických informací. Užitečný může být i získávač slov z URL, pokud například potřebujete zjistit, jaká klíčová slova se na vašem webu vyskytují.

analýza URL Collabim

Svatý grál

Svatý grál patří k našim nejoblíbenějším analýzám vůbec. Jednoduše do kolonky zadáte jakoukoli doménu a Collabim vám vyhledá nejen klíčová slova z organiku s pozicemi, hledaností i vstupní stránkou, ale dá vám také odhad návštěvnosti s predikcemi, jaká by byla odhadovaná návštěvnost, kdyby se web zobrazoval na dané klíčové slovo na pozici o 5 nebo 10 vyšší, stejně jako na úplně první pozici. Na druhém listu grálu najdete užitečný přehled klíčových slov, na které cílí PPC reklamy na doméně i se zněním reklam. Na listu třetím najdete PPC reklamy mimo doménu, které cílí na stejná slova, dá se tedy říct, že PPC reklamy konkurence.

svatý grál collabim

PPC analýza

Díky PPC analýze získáte přehled PPC reklam cílících na vámi zadaná klíčová slova. Vybrat si přitom můžete, jestli chcete výsledky pro jednu konkrétní doménu nebo všechny výsledky. Stejně tak můžete porovnat své reklamy s konkurencí pomocí srovnání inzerentů. Tady je pak nutné zadat do políčka dvou doménu a domény konkurentů, maximální počet domén je ale omezený na 5.

PPC analýza Collabim

SEO je pro vás pořád tak trošku španělská vesnice? Rádi vám poradíme. Ozvěte se našemu marketingovému týmu.

Komentáře