FAQ podpora, Informace pro eshopy, Informace pro klienty, Návody a rady, Online marketing, Stojí za pozornost

Google AdWords Editor – efektivní správa PPC účtů

Výhody, které přidají na efektivitě správy Vašeho PPC účtu

Co je AdWords Editor?

Je to aplikace přímo od Googlu, která je zdarma ke stažení. Tato aplikace slouží k efektivní správě reklamních kampaní v rámci Google AdWords.

Jak to funguje?

Na úvod si řekneme jak Google AdWords editor vlastně funguje. Celá cesta práce s AdWords Editorem se skládá ze základních 3 kroků. Přeskočíme stahování a instalaci na náš počítač a přejdeme k prvnímu kroku práce s AdWords Editorem.

Stáhneme si data z účtů, které chceme spravovat do svého AdWords Editoru, což nám bude umožněno po přihlášení se k danému účtu. Přihlášení probíhá buď přes prohlížeč nebo přímo v AdWords Editoru.

adwords editor

Zdroj: adwords.google.com

Když máme toto hotovo, začínáme tvořit. Kromě úprav při správě účtu, na které jsme zvyklí z klasického rozhraní je zde ještě další spousta výhod, které se dozvíte, když budete číst dál.

adwords editor

Zdroj: adwords.google.com

Posledním krokem, když už máme vše hotovo a připraveno ke spuštění je Nahrání (upload) námi vytvořených kampaní. Můžeme si vybrat které kampaně chceme nahrát a na kterých budeme ještě dále pracovat, tak si je ponecháme ve svém editoru a nahrajeme pouze dokončené kampaně.

adwords editor

Zdroj: adwords.google.com

 

Výhody Google AdWords Editoru

V pár bodech tohoto článku budou popsány hlavní výhody užívání Google AdWords Editoru, který je ke stažení zcela zdarma.

Můžete pracovat offline

Jednou z hlavních výhod oproti klasickému rozhraní Google AdWords je ta, že můžete své reklamy a vlastně veškerou správu editovat offline bez připojení na internet, třeba když cestujete vlakem, trávíte čas na chatě nebo se prostě neradi necháváte vyrušovat a chcete se soustředit pouze na to, co právě tvoříte 🙂

Offline část je samozřejmě ta, kdy pracujeme s kampaněmi a spravujeme účty. Část stahování a nahrávání se bez připojení k internetu neobejde, stačí se tedy připojit a práci odeslat.

Hromadné úpravy

V rámci Editoru máte možnost hromadně spravovat reklamy, sestavy, kampaně, cílení, klíčová slova prostě vše jednoduše, jak jste zvyklí z průzkumníku na svém počítači. Lze jednoduše přesouvat položky mezi sestavami a kampaněmi, kopírovat a měnit stavy. Můžete také hromadně vyhledat a nahradit text v reklamách.

Nerušivé prostředí

Prostředí editoru je klidné a nerušivé, neobsahuje žádné zbytečné prvky a je velmi prakticky navrženo.

adwords editor

Ukázka prostředí AdWords Editoru z účtu pro ukázkové účely

 

Přehlednější modifikace (úpravy) reklam

Modifikace reklam probíhá ve spodní části editoru, pod výpisem reklam ve zvolené sestavě nebo kampani. Hlavní záložkou modifikace jsou úpravy dané reklamy, dále nastavení URL adres, pokud chceme využívat vlastní parametry URL, štítky, pro přehlednost, správu a případná pravidla a nakonec v poslední záložce komentáře, což je další (alespoň malou) výhodou oproti klasickému rozhraní.

modifikace adwords

Ukázka modifikace rozšířené textové reklamy v AdWords Editoru

Vlastní pravidla – nová funkce

Již ve výchozím nastavení má pro nás AdWords Editor připraveno okolo 20 pravidel. Na nás pak je jaká další pravidla bychom chtěli používat. U každého pravidla si můžeme nastavit, zda má Editor pouze upozornit nebo zabránit odeslání objektům, které toto pravidlo spustí.

adwords pravidla

Ukázka pravidel, nastavení a vzhledu z AdWords Editoru

 

Jak vypadají upozornění těmito pravidly v prostředí Editoru? Na obrázcích níže můžete vidět upozornění i zabránění odesílání objektům, které spustili pravidlo.


upozorneni adwords
chyba adwords

 

 

 

 

 

 

AdWords Editor se určitě vyplatí využívat, minimálně, když máte na starost více účtů a potřebujete s nimi pracovat efektivně. Každý si zde najde své výhody pro užívání.
Jsou zde další nevyjmenované jako rychlé stahování a nahrávání dat a další, která budou probrána v následujících článcích.

 

Pro další informace tedy sledujte náš Poski blog! 🙂 Pro případné dotazy nás neváhejte kontaktovat na marketing@poski.com.

 

Komentáře