Řešení pro e-shopy

Google Analytics Dashboard – jednodušší sledování vybraných statistik

Google Analytics jako analytický nástroj pro sledování aktivity návštěvníků webových stránek, sleduje stovky důležitých i méně důležitých ukazatelů. Google Dashboard umožní vybrat ukazatele, které nás zajímají nejvíce, a zobrazit je na jedné jediné stránce v Google Analytics.

V tomto článku si ukážeme, jak dashboard (v překladu panel) používat a jak ho nastavit.

Pro čtenáře, kterým se nechce celý dashboard nastavovat a vystačí si s naším výběrem ukazatelů, jsme připravili šablonu Poski Dashboard ke stažení zdarma.

 Nastavení Google Dashboard v několika krocích:

1. Možnost vytvoření dashboardu nebo zobrazení již dříve vytvořeného najdeme v levém menu Google Analyticsnovy-panel.

 

 

 

 

 

2.  V průvodci vybereme “prázdné plátno” a zvolíme název dashboardu (dashboardů lze vytvořit hned několik, například: základní přehled, speciál pro e-shop apod.).

vytvorit-panel

3. V nastavení zvolíme widget (na základní data nám stačí metrika) a zvolíme, co chceme ve widgetu sledovat. Na obrázku vidíte nastavení pro sledování návštěvnosti z vyhledávačů.

Popis: zobrazujeme počet návštěv (metrika) a ty filtrujeme tak, aby odpovídaly označení “organic” (filtr), což je způsob jakým Google Analytics identifikuje návštěvy z fulltextových vyhledávačů => “zobrazit jako metriku, všechny návštěvy = návštěvy z vyhledávačů”.

nastaveni-widgetu

4. V dashboardu se nám objeví nový widget s informací o počtu návštěvníků z vyhledávačů. Dashboard může widgetů obsahovat hned několik.

widget-vyhledavace

5. Pokračujeme v nastavení dalších widgetů dle potřeby. Vytvořený dashboard můžeme sdílet s dalšími profily Google Analytics pomocí odkazu “sdílet odkaz na šablonu”.

 

Výsledek může vypadat nějak takto:

Google Dashboard ke stažení
Google Dashboard ke stažení

Námi vytvořený dashboard si můžete stáhnout do svého Google Analytics. Stačí kliknout na odkaz výše (po kliku na odkaz se musíte přihlásit do svého Google účtu, následně se Vás Google Analytics zeptá, ke kterému z profilů chcete dashboard přidat). Po zvolení profilu stačí zvolit “vytvořit” a náš dashboard se objeví u vašeho profilu.

V dalším článku se zaměříme na podrobnější vysvětlení ukazatelů v dashboardu.

Komentáře