Návody a rady, Online marketing, Stojí za pozornost

Google Analytics: Měření napříč zařízeními Google Signals

Stává se stále častěji, že uživatelé najdou váš e-shop na mobilu, prohlédnou si zboží, ale finální výběr i nákup provedou až z pohodlí domova u notebooku. Větší obrazovka je totiž stále pro lidi příjemnější. Google o tom samozřejmě ví, a proto přidal do Analytics funkci, která poskytuje o chování uživatelů detailnější statistiky. Seznamte se s Google Signals.

Jak signály Google aktivovat?

Jednoduše! Google vás sám k aktivaci vyzve po kliknutí do příslušného přehledu. V případě, že byste výzvu omylem zavřeli, lze provést aktivaci i přes menu Správce → Služba → Údaje o měření → Shromažďování dat.

aktivace Google signals

Kde funkci najít?

Funkci najdete po rozkliknutí přehledu ,,Publikum” v levém sloupci pod názvem ,,Různá zařízení”. Google Signals je zatím dostupný pouze v testovacím beta režimu a nelze zde zatím aplikovat další filtry. Nicméně i tak vám může poskytnout opravdu užitečné informace.

 

Jednotlivé přehledy Google Signals

1) Překrytí zařízení

Přehled ukazuje počet různých zařízení, přes která na váš web přistupují jednotliví uživatelé, a jaký je mezi těmito zařízeními překryv. Můžete získat cenná data o tom, jak se chová určitá skupina, která k vám chodí z počítače i z mobilu. Nebo třeba naopak jak se chovají ti, kteří přichází pouze z mobilních zařízení.

2) Trasy řízení

Tento přehled zobrazuje pořadí zařízení, ze kterých na váš web návštěvníci chodí. V jednoduchém reportu si můžete zobrazit pořadí zařízení, ze kterých přicházejí na váš web návštěvníci nejčastěji, a jak se pak chovají.

3) Kanály

Zde najdete přehled jednotlivých zařízení podle kanálů, odkud uživatelé přišli. Kanály se přitom zobrazují tak, jak je máte nastavené v Základním nastavení kanálů.

4) Akvizice podle zařízení 

Pravděpodobně nejužitečnější přehled ukazuje tržby, které vygenerovala jednotlivá zařízení, a kolik dodatečných tržeb udělala další, přes něž uživatel napoprvé nepřišel. Tato data uvidíte až na úrovni kampaně. Můžete tedy zjistit, kolik vám například z vyhledávání na mobilech pro určitou kategorii reklama vygenerovala tržeb. A to nejen na mobilu, ze kterého zákazník přišel, ale i následně na zákazníkově počítači nebo jeho dalším zařízení.

Online-marketing Poski.com

V čem je funkce užitečná?

1) Získáte statistiky o uživatelích, kteří navštěvují web z více zařízení. Můžete jim dokonce zobrazovat remarketingové reklamy napříč jednotlivými zařízeními. Jediná podmínka je, aby uživatel byl na zařízeních přihlášený přes stejný Google účet.

2) V přehledech uvidíte věk, pohlaví a zájmy návštěvníků webu. Google sice nezná tato data u všech uživatelů, ale přesto můžete získat poměrně dobrou představu o lidech, kteří váš web navštěvují. Získané informace můžete využít při dalších marketingových aktivitách a nebo ke zlepšování obsahu webu.

 

Lámete si s Google Analytics hlavu? Svěřte se do rukou odborníků! Marketingový tým Poski.com je v “géáčkách” jako doma a rád vám poradí.

Komentáře