Řešení pro e-shopy

Hosting webových stránek v roce 2013

Poski.com spolupracuje v rámci hostingu se společností VSHosting. Snažíme se tak našim zákazníkům nabídnout to nejlepší možné řešení pro hostovaní jejich aplikací a webových stránek.

V rámci článku níže se dozvíte, co zásadního se v roce 2013 u VSHostingu událo.

Co se dělo u VSHosting v roce 2013? Kolik jsme nainstalovali serverů, kolik vyřídili požadavků a co je u nás nového?

Páteřní síť

S ohledem na neustálou snahu zvyšovat bezpečnost a být o krok napřed před útočníky z Internetu jsme přijali několik zásadních technologických inovací. Za nemalé prostředky jsme pořídili nové páteřní switche do datových center značky Cisco s nejnovějším supervisorem 2T (označení vyplývá z limitu 2Tbps, tedy 2000Gbps) podporující nové bezpečnostní standardy a opatření, což byl hlavní důvod výběru těchto zařízení, které využívají největší operátoři. Zařízeni jsou již nyní vybavena kartami s možností okamžitě reálně odbavit cca 100Gbps plně zálohované konektivity s možností rozšíření o další karty. Toto cca 100kg zařízení s 2x 6000W zdroji startující skoro 5 minut lze vidět na krátkém videu, které jsme pro Vás pořídili: http://www.youtube.com/watch?v=MRFCJtN6GCs Nové přístupové switche jsou už před měsíc v provozu za účelem jejich důkladného testování, zátěžových testů a přípravy. V únoru budou zařízení již v produkčním provozu.

V létě tohoto roku jsme instalovali nový systém monitoringu sítě s podrobným analyzátorem provozu, který je schopen odhalit útoky již v jejich rané fázi a následně přijmout potřebná opatření. Na podzim jsme pracovali na zdokonalování tohoto systému a na začátku roku máme v plánu dokončit plnohodnotnou automatizaci tohoto ADS systému (anomaly detection system).

V roce 2013 jsme si také vyzkoušeli, že IT a servery nejsou jen klimatizovaná a hlučná datacentra a klávesnice s monitory. Nové optické trasy jsme si začali budovat v rámci zvýšení autonomity VSHostingu jakožto telekomunikačního operátora sami. Vyzkoušeli jsme si tedy jaké to je domlouvat povolení pro rozkopávání pražských silnic a chodníků, instalaci chrániček a povolování dopravních uzavírek. Jak vypadá krížení v místě budoucího napojení na hlavní internetovou trasu je možno vidět zde: https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1459674_10152538775507334_1097634868_n.jpg

Rychlejší support a nový monitoring

V roce 2013 odbavili naši senior administrátoři téměř 35 000 ticketů, vyřešili přes 500 incidentů fyzické infrastruktury (hardware) a reagovali na více téměř 80 000 přetížení, updatů, úprav nastavení serverů apod. V roce 2013 jsme také do paralelního provozu spustili nový monitoring systém. Nově poznáme i takové věci jako například zaplněnou emailovou frontu v důsledku spamování z důvodu chyby ve webové aplikaci a sami ihned zasahujeme aniž by nás na to musel klient upozornit. O fyzickou infrastrukturu se nově od roku 2013 stará tým, který se profesionalizuje na správu serverů, storage systémů apod. z hlediska hardware a je školen přímo výrobci.

Rozšíření prostor datového centra

I v roce 2013 došlo k rozšíření prostor datového centra a ihned jsme více než 10 racků nově začali plnit servery (420 serverů).

Největší poskytovatel managed služeb v ČR

Přejít k VSHostingu se rozhodlo v roce 2013 desítky významných internetových projektů. Je nám ctí být poskytovatelem služeb pro velké eshopy či významné internetové projekty. Je to pro nás i velký závazek. Řada z těchto projektů má intenzivní inzerci v televizi či rádiu a hravě tak roste návštěvnost například na 1000 přístupů za vteřinu (případ jednoho eshopu v době povánočních slev). VSHosting tak musí být vždy připraven na tyto situace reagovat a to tak, aby nebyl provoz serverů narušen.

 

Komentáře