Bezpečnost na internetu, Návody a rady, Řešení pro e-shopy

Jak si správně vybrat doménu

Výběr domény je v dnešní době záležitost, kterou řeší každý, kdo začíná na internetu. My v Poski bychom Vám rádi dali pár rad, kterých se můžete držet a mohou Vám pomoci, zvolit si tu správnou doménu pro své weby.

znackaneboseodomena

Zamyslete se

Důležitým krokem je zejména potřeba zamyslet se nad smyslem Vaší webové prezentace. Doména by měla co nejvíce vystihovat právě důvod nebo podstatu Vašich webových stránek. V tomto případě je třeba také dbát na to, zda je doména volná, nebo zda již neexistuje podobná, kterou by lidé mohli zaměňovat s tou Vaší.

Koncovka je důležitá

Doménou prvního řádu je koncovka, tedy část za názvem oddělená tečkou. Může označovat značky státu jako například (.cz, .sk apod.), nebo nadnárodní, jako třeba .org (organisation), .net (network) a jiné. Ceny domén se výrazně liší a proto je důležité pečlivě zvážit, kterou vybrat.

domeny

Zapamatovatelnost

Chcete, aby si Vaši návštěvníci pamatovali Vaši doménu a měli jednodušší přístup na Vaše stránky? Nejlepší je jedno slovo, nebo slovní spojení. Důležité pro zapamatování je také to, aby se název dal asociovat se smyslem stránek.

Praktičnost

Vyhněte se názvům, které nejsou při vyslovení či přečtení jednoznačné. Například písmeno “w”, nebo čísla v doméně. Na zvážení jsou také anglické výrazy českých webovek. Spousta návštěvníků Vás poté nemusí najít jen díky špatně napsané url adrese.

S nebo bez www?

Posledním bodem je určitě rozhodnutí zda doménu zvolit s “www” před názvem, nebo ne. Obě varianty jsou v pořádku avšak po zvolení jedné varianty je dobré tu druhou na ni přesměrovat.

Ať už vybíráte doménu z jakéhokoliv důvodu, je dobré tomuto kroku přikládat patřičnou důležitost. Špatná volba domény může významně ovlivnit, jak návštěvnost Vašeho webu, tak i budoucnost Vašeho byznysu.

Komentáře