Návody a rady, Řešení pro realitní kanceláře, Stojí za pozornost

Jak točit úspěšné videoprohlídky nemovitostí a vkládat je do Poski REALu?

Videoprohlídky jsou skvělou možností, jak potenciálním zájemcům o koupi nemovitosti ukázat všechny přednosti domu, bytu nebo jiných prostor online. Zájemci si díky ní mohou pořádně prohlédnout nemovitost už z pohodlí domova a udělat si tak už první obrázek o tom, zda nemovitost odpovídá jejich představám.

Správně natočená video prohlídka může prodej nemovitosti výrazně urychlit a usnadnit, špatně natočená prohlídka může mít ovšem zcela opačný efekt – i sebeatraktivnější nemovitost kvůli ní může přijít o část svých kupců. Věnovat čas a energii opravdu profesionální videoprohlídce se tak vyplatí.

Jak natočit videoprohlídku?

Pro jakou nemovitost je videoprohlídka vhodná?

Obecně se dá říct, že videoprohlídky jsou ideální pro velké a vzdušné nemovitosti v dobrém stavu. Pokud budete chtít natáčet videoprohlídku garsoniéry, malého bytu nebo domku, může se vám stát, že video ještě zkrátí vzdálenosti místností a nemovitost bude vypadat stísněně. U nemovitostí, které nutně vyžadují rekonstrukci pak hrozí, že video ještě více zdůrazní negativa a zájemce odradí.

Kvalitní technika a střih jsou základ

Natočit kvalitní videoprohlídku bez kvalitní techniky a znalosti programů pro střih videa je jednoduše nemožné. Kromě prvotřídní kamery, stativu a jiného vybavení budete potřebovat také dobrého kameramana. Vedení a nastavení kamery je pro kvalitní výstup klíčové. Každá videoprohlídka potřebuje také projít rukami střihače, který z ní vybere to důležité, dá materiál dohromady tak, aby správně navazoval a aby se na žádnou důležitou vlastnost nemovitosti nezapomnělo.

Připravte si scénář

Abyste nezjistili, že jste zapomněli natočit garáž, jídelnu nebo terasu, až v post produkci videa, připravte si pře samotným natáčením scénář. Pomůže vám udržet myšlenky a předejde tomu, že ve vaší finální videoprohlídce budou chybět nějaké důležité výhody nemovitosti.

Hudba nebo mluvené slovo? Prohlídka nesmí být němá

Lámete si halvu, jestli dát k prohlídce do podkresu hudbu, nahrát své mluvené slovo a nebo nechat video bez zvuku? Videoprohlídka musí být vždy se zvukem. Zapomeňte ale na to, že byste nechali jako podkres přímo záznam z natáčení, ten žádné zájemce nezaujme. Vlastní mluvené slovo, ve kterém upozorníte na přednosti nemovitosti, nahrajte zvlášť a dodejte do videa až v následných úpravách. Nechcete v prohlídce povídat? Do videa můžete také vložit nějakou uklidňující hudbu, žádný tvrdý rock, a na plusy nemovitosti upozornit například vložením titulků.

Jak vkládat videoprohlídky do Poski REALu?

Máte už svou videoprohlídku hotovou a chcete ji vložit na web k nabídce vaší nemovitosti? Pokud máte realitní systém Poski REAL, zvládnete to za pár vteřin.

1. V Poski REALu přejděte do editace konkrétní nabídky.

2. Přejděte na záložku FOTO/VIDEO.

3. Pokud máte video prohlídku uloženou v počítači, klikněte na Nahrát soubor a vyberte je ze svého disku, pokud budete používat prohlídku, která již je na webu, klikněte na Vybrat soubor a vyberte ze seznamu a klikněte na Přidat.

administrace poski realu

4. Náhled videa se vám zobrazí přímo v administraci. Pokud si přejete exportovat video na maximální počet serverů, zaklikněte Ano u možnosti YouTube.

5. Pak už stačí je dát Uložit a máte hotovo – videoprohlídka je zveřejněná.

administrace Poski REAL

Komentáře