Řešení pro e-shopy

Jak vysvětlovat? Použijte video návod

Někdy je potřeba abychom návštěvníkům našeho webu nebo našim potencionálním zákazníkům něco vysvětlili, například jak vyplnit objednávku nebo jak používat určitou aplikaci…

Klasicky bychom použili článek s obrázky a popisem, to však může některé lidi odradit (představa zdlouhavého čtení nějakého textu).  Ruku na srdce – kolik z vás čte různé návody a příručky k televizi nebo mobilu.

Možným řešením je krátké video s ukázkou problému a jeho řešení. K vysvětlení problému můžeme využít formu video infografiky / komixu nebo postup jednoduše natočit.

Obdobně jsme postupovali u projektu Kžaluzie.

Pokud se rozhodnete zakoupit žaluzie do plastových oken na jejich e-shopu, můžete se jednak podívat jak se vlastně žaluzie zaměřují a montují (záznam reálného zaměření a montáže) a nebo si pustit video, které vám ukáže jak na eshopu nakupovat (vysvětlení komix s maskotem eshopu).

Jarda radí jak nakupovat

 

Podobné video (jak nakupovat) se dá zadat specializované firmě, nebo využít jeden z online nástrojů, které vám poskytnout prostředí ve kterém je možné video vyrobit. V tomto případě byl využit nástroj Powtoon, který nabízí poměrně velké možnosti za rozumné peníze.

Komentáře