Online marketing

Jak založit firemní Facebook profil a Business Manager

Máte firmu a chcete si, s cílem budování či udržování vztahů s veřejností a propagaci vašeho produktu nebo služby, založit firemní Facebook profil a Business Manager (účet ke správě reklamy na Facebooku), ale nevíte, jak na to? Postup je velmi jednoduchý a lze realizovat během pár minut. Stačí postupovat podle tohoto článku, kde jsou srozumitelně sepsány kroky celého procesu.

Bez osobního profilu/stránky nelze založit profil firemní. Před samotným založením stránky je potřeba být na Facebooku přihlášen pod osobním profilem.

Typy stránek na Facebooku:

  • OSOBNÍ STRÁNKA
  • FIREMNÍ STRÁNKA
  • Účet pro Reklamu = BUSINESS MANAGER

Přihlášení do OSOBNÍ STRÁNKY na FB

Pokud osobní účet nemáte, vytvořte si nový účet. Je to jednoduché, stačí vyplnit požadované údaje, zaregistrovat se a pokračovat dle postupu – bude vám zaslán na email nebo tel. potvrzovací kód.

jak založit firemní facebook

Založení FIREMNÍ STRÁNKY na FB

a) Po přihlášení do osobního profilu si otevřete odkaz https://www.facebook.com/pages/creation/, vepíšete požadované informace – název stránky a kategorii, která popisuje typ firmy, případně krátký popis firmy a dáte Vytvořit stránku.

Název stránky = nejlépe název Vaší firmy

Kategorie = např. Místní firma, Obchod s oblečením, Služby pro firmu…

jak založit firemní facebook

b) Po vytvoření můžete v levé části přidat logo a úvodní fotografii firmy, ale je možné to přeskočit a doplnit později. Nyní dáte Uložit.

jak založit firemní facebook

Facebook firemní stránka je založena.

Upravit informace o stránce

Nyní lze upravit základní informace o stránce, ale je možné to přeskočit a doplnit později.- Kontaktní informace, Web firmy, Adresa, Otevírací doba.

Založení BUSINESS MANAGER

a) Na stránce https://business.facebook.com/overview/ je nutné založit Business Manager (BM). Před vytvářením buďte přihlášeni na své osobní stránce FB. Pokud v zařízení nejste přihlášeni na svém Facebook profilu, bude po vás stránka vyžadovat e-mail a heslo. Použijte své běžné přihlašovací údaje k Facebook profilu. 

b) Vyplňte formulář pro vytvoření účtu a dejte “Odeslat”:

Název firmy, Vaše jméno, Váš firemní email.

c) Potvrďte svůj firemní profil na e-mailu a BM je vytvořen

Přiřazení FIREMNÍ STRÁNKY do BUSINESS MANAGERU

a) V levé části klikněte na ozubené kolečkoNastavení firmy” a z levé lišty vyberte “Stránky”. Klikněte na dlaždici přidat stránku 

b) Pokud stránku, kterou chcete pomocí Business Manageru spravovat, již vlastníte, není nic jednoduššího než zvolit možnost „Vybrat stránku“ a vyplnit její URL. 

Pokud stránku budete teprve zakládat, zvolíte možnost „Vytvořit stránku“ a vyberete nejprve její kategorii a poté vyplníte potřebné údaje. Není potřeba mít žádné obavy, Facebook vás opravdu bez problémů navede a nenechá vás odejít, dokud nevyplníte všechny potřebné údaje. 

Poslední možností je přidat stránku někoho jiného, kdy prostřednictvím této funkce požádáte správce dané stránky o přístup.

Založení ÚČTU PRO REKLAMU V BUSINESS MANAGERU

a) Ve stejném menu, kde jste přidávali stránku, klikněte na „Účty pro reklamu“

V případě již existujícího účtu pouze vyplníte potřebné ID, pokud tvoříte nový účet pro reklamu, je potřeba pečlivě vyplnit jeho název, časové pásmo a měnu. V dalším kroku je nutné si jako majitel účtu přiřadit skrze zaškrtnutí všech políček potřebná oprávnění

b) Vyberte pro kterou stránku se bude účet pro reklamu používat a klikněte na “Vytvořit.”

Nastavení fakturačních a platebních údajů

Nyní klikněte na dlaždici “Přidat platební údaje” a pečlivě vyberte způsob platby a poté vyplňte všechna požadovaná políčka k dokončení nastavení.

Kdyby se nezobrazila dlaždice “Přidat platební údaje” klikněte na tento odkaz a vyplňte požadované údaje. Způsob platby vyberete v „Nastavení“ => „Nastavení plateb“ => „Přidat způsob platby“, kde zvolíte způsob platby a vyplníte platební údaje. Zároveň si tady rovnou nastavíte, že budete účet využívat pro reklamní účely.

Udělení přístupu dalším lidem

I v případě, že chcete přístup udělit vašim kolegům či zaměstnancům, postupujete obdobně jako při přidávání účtu či stránky. Opět se vrátíte na úvodní nastavení a vyberte poslední možnost
“Pozvat lidi“. Do kolonky napíšete příslušné e-mailové adresy a rovnou těmto adresám přiřadíte vhodné úrovně přístupů u daných položek.

V další části nastavíte dle svého uvážení příslušná oprávnění — tedy s čím mohou dané osoby ve vašem účtu nakládat.

Pokud chcete přidat partnery, tedy agenturu, která se vám o reklamy bude starat, zašlete jí ID vašeho vytvořeného Business Manageru nebo e-mail pod, kterým je Business Manager založený, a ta vám zašle pozvánku.

ID naleznete hned v úvodu při najetí do Business manageru a výběru firmy, u které chcete, aby byla spravována.

Komentáře