Návody a rady, Online marketing, Stojí za pozornost

Kvalitní webdesign: Originalita a styl

Prezentace své osoby, případně společnosti, je na internetu podmínkou. Jestliže se snažíte uspět ve světě byznysu nebo kdekoli jinde, bez kvalitní webové prezentace to nepůjde. Pochopili to všichni, menší společnosti a dokonce i drobní řemeslníci. A tak denně vznikají nové a nové webové stránky – bohužel často podobné jako vejce vejci. Právě s tím je spojeno dnešní téma webdesignu. Zdaleka totiž nestačí jen „ukázat se“ na internetu, ale velkou roli hraje kvalita takové prezentace.

 

Podle nedávné studie může kvalitní webová prezentace zvednout objem zakázek až o 40 %. Nenechte si odteď ujít jedinou šanci a vyzkoušejte profesionální webdesignové řešení přímo na míru.

 

Dnes nestačí jen obyčejná statická prezentace, kde budou základní údaje. Zákazníci si žádají dynamický a stylový web, který je dokáže zaujmout a oslovit. Ukazuje se, že velká část z nich navíc hodnotí důvěryhodnost firmy právě podle kvality webových stránek, jestliže s ní dříve nepřišli do styku. To je další důvod, proč se vyplatí opravdu do detailu propracované webové stránky.

Webdesign není jen o vizuální složce

Možná spousta z vás nemá detailní představu o tom, co to webdesign vlastně je. Většina si představí vizuální podobu webové stránky, ale věřte, že je to jen jedna z mnoha součástí. Webdesign je totiž značně mezioborový, samozřejmě využívá poznatky designu, ale také marketingu, interakčního designu, vizuální komunikace, copywritingu a třeba i psychologie. Oborů snoubících se ve webdesignu je skutečně mnoho, i proto není lehké najít opravdové odborníky s tímto přesahem.

Jednoduchým cílem webdesignu je přinést návštěvníkovi skutečný užitek. Nečekali byste, jak dlouhá cesta za tím stojí.

 

 

Kvalitní web na míru vašim snům

Většina společností, menších firem, řemeslníků a dalších, má jasnou vizi o podobě své nové webové stránky, ale často ji neumí dostatečně dobře předat k realizaci, případně bývá nepochopena. Nezřídka je opomíjeno porozumění mezi zákazníkem a vývojáři. Právě na základě skutečného porozumění se dosahuje těch nejlepších výsledků. Ptáte se, proč je pochopení klientovy vize a jeho byznysu tak důležité pro kvalitní webdesign?

Pochopit klientovo podnikání je opravdu velmi důležité. Na základě něho se může realizační tým odrazit. Jinak bude vypadat konečný výsledek pro advokáta a jinak zase pro lékaře – možná se vám to zdá úsměvné a samozřejmé, ale věřte, že mnoho webových prezentací je vytvořených jako přes šablonu – doslovně. Pochopením podnikání klienta dosáhnete také lepšího zacílení na jeho zákazníky. Navíc každý razí svůj byznys trochu jinak, a právě tato osobitost by se měla projevit v konečném výsledku.

 

Proč se vyplatí investovat do kvalitního webdesignu?

Investovat do kvalitního webdesignu znamená především najít někoho s profesionálním a komplexním přístupem. Nestačí kvalitní grafik, programátor nebo copywriter. Potřebujete totiž celý tým, a to nejlépe sehraný, kde každý článek přesně zapadá do sebe, který se doplňuje a jde za stejným cílem, snaží se pracovat na stejné vizi.

  • na internetu je obrovská konkurence, navíc pro zákazníka lehce dostupná
  • pokud bude webová stránka nedůvěryhodná, přijdete o zákazníky
  • zákazník na váš web přišel za určitým účelem, musíte mu ihned nabídnout, co potřebuje
  • nenechte zákazníka hledat, vše musí vidět na první pohled, jinak uteče
  • čím příjemněji se bude cítit, tím déle u vás vydrží

Důvodů je samozřejmě daleko více. Ale všechny výhody kvalitního webdesignu na míru pramení z toho, že si dokážete udržet zákazníka. Je to stejné, jako byste měli kavárnu s nejlepšími zákusky a exkluzivní kávou široko daleko, ale zákazníci by u vás nechtěli trávit čas, protože jim nedokážete nabídnout příjemné a čisté prostory. Podívejte se na některé z našich realizací. 

Kvalitní webdesign je investice

Spousta z vás by možná namítla, že investice do profesionálního webdesignu je příliš nákladná a postačí kvalitní šablona. Ovšem to je velký omyl. Šablona vám totiž nikdy nedovolí si zcela přizpůsobit rozložení a vzhled webové stránky, proto nikdy nedosáhnete opravdu osobitého a originálního dojmu, který u zákazníka chcete vyvolat. Navíc většina šablon si je podobná jako dvojčata, což opět naprosto popírá podstatu kvalitního webdesignu.

Šablona sice může uspořit náklady, ale za cenu technických omezení, které vás budou brzdit a nutit neustále dělat kompromisy, až vám nakonec přestane vyhovovat úplně. Právě proto je dobré ihned na začátku podnikání investovat do profesionálního webdesignu, ten naopak celkově akceleruje a podporuje váš byznys.

Komentáře