Řešení pro e-shopy

Mailchimp – vzhled newsletteru

Mailchimp patří mezi nejoblíbenější nástroje pro rozesílání newsletterů. Hodně lidí jej zná, ale ne všichni ví, že se v něm dají samotné newslettery (šablony) i vytvářet.

Jak na to?

Vše lze zařídit v záložce “Template” v horní liště, nebo skrze odkaz v průvodci (A) tvorby nového newsletteru (kampaně).

Jak lze šablonu vytvořit?

Můžeme začít úplně od začátku a pomocí editoru vytvořit speciální šablonu, kterou si následně upravíme dle svých potřeb (Basic) (B), nebo využijeme jedno z témat, které pro nás připravil samotný Mailchimp (Themes).

Další možností je využít vzhled již dříve odeslané kampaně (Saved Templates), pokud takovou máme.

Varianta (Code Your Own) umožňuje vložit odkaz na šablonu (takové odkazy generuje například náš realitní software Poski REAL), nebo vložit šablonu v HTML kódu (šablonu vám na míru vyrobíme například u nás).

 

mailchimp-sablony

Jakou šablonu zvolit?

 

Basic (vlastní šablona z Mailchimpu)

Vlastní šablonu vytvořenou přímo v Mailchimpu bychom doporučovali pro ty co mají více času a chtějí si naprosto vše nastavit sami  (základní rozložení, vzhled, barvy jednotlivých prvků) a ihned chtějí vidět výsledek.

V rámci šablon nelze příliš odbočovat ze základu, z kterých vycházejí. Umístění prvků a jejich vzhled má jisté omezení.  Výhodou je nezávislost na někom dalším, co si upravíte to ihned uvidíte.

V případě, že nepotřebujeme opravdu individuální šablonu, sami tento nástroj využíváme.

Code Your Own (šablona načtená z HTML)

Toto řešení je vhodné pro ty co nechtějí nic nastavovat a mají speciální požadavky na umístění prvků a vzhled šablony (např. kulaté rohy, čtyři sloupce, speciální pozadí apod.).  Takovou šablonu je potřeba připravit na míru v HTML (kódovací jazyk).

 

Themes (šablona vytvořená Mailchimpem)

Snadné řešení, které vás nebude stát čas ani peníze. Nicméně jste omezeni samotnými šablonami. Podle našeho názoru, toto řešení není příliš vhodné pro firmy (než předělávat tyto šablony do vzhledu značky, je jednoduší vytvořit šablonu novou).

 “Jednu šablonu můžete používat pro neomezený počet následujících kampaní (newsletteru). Investujte čas a peníze do úvodní šablony a značně si urychlíte a usnadníte přípravu a odeslání každého dalšího…”

 

Komentáře