Řešení pro e-shopy

Omezujeme podporu prohlížeče Internet Explorer 9

Nadpis zní drasticky, ale ve skutečnosti je omezení podpory prohlížeče Internet Explorer 9 ( IE9 ) z dílny Microsoftu velmi malá komplikace pro naše klienty a jejich uživatele.

Vedlo nás k tomu malé rozšíření tohoto prohlížeče mezi uživateli internetu a jeho snížená schopnost správně zobrazovat obsah moderních internetových stránek. Nadále se již nevyplatí investovat čas a peníze našich klientů do vývoje webových stránek, které jsou s IE9 kompatibilní.

Kolik lidí dnes používá IE9?

Podle http://gs.statcounter.com/ se v České republice penetrace IE9 mezi uživateli pohybuje pod hranicí 2% – jinými slovy je tak malá, že se tuto verzi IE nevyplatí podporovat.

 

Source: StatCounter Global Stats – Combine Chrome (all versions) & Firefox (5+) Market Share

V Evropě se IE9 těší větší oblibě – pohybuje se kolem 2,46%, což je pro vývoj webových stránek pod hranicí rentability.

Source: StatCounter Global Stats – Combine Chrome (all versions) & Firefox (5+) Market Share

Oblibu IE9 v Evropě má na svědomí zejména Německo (3,4%), Rakousko (3,2%), Francie (2,2%), Španělsko (2,2%) a Britské ostrovy (3,95%).

Ostrý protiklad tvoří Česká republika, Polsko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko, které IE9 úplně opustili.

Co to pro Vás, jako našeho klienta znamená?

Nemusíte se obávat, Vaše webové stránky si zobrazí i uživatel IE9 s tím, že ne všechny grafické a formulářové prvky budou na stránce zobrazeny správně. Jedná se zejména o špatné zobrazení:

  • průhledností pozadí
  • stínů textů
  • animací tlačítek
  • placeholderů ve formulářových imputech
  • html5 validace formulářů
  • importovaných fontů
  • barevných gradientů

Důležité IE9 nepodporované vlastnosti umíme simulovat pomocí externích knihoven a tyto práce jsou zahrnuty a naceněny zvlášť v cenové nabídce projektu.

Potřebujete-li, aby Vaše webové stránky podporovali i prohlížeč Internet Explorer 8, nabízíme implementaci jeho podpory do Vašich stránek také.

Pakliže budete chtít podporu IE8 / IE9 do svého projektu zahrnout, stačí kontaktovat našeho obchodního zástupce, který dohodne podrobnosti.

Komentáře