Návody a rady, Stojí za pozornost

Oznámení o připravované změně nastavení e-mailů

Rádi bychom Vás, naše zákazníky, informovali, že budeme měnit na našich serverech nastavení týkající se e-mailů. Tato změna nastavení nemusí být plně kompatibilní se všemi Vašimi systémy nebo systémy třetích stran, proto prosím tomuto sdělení věnujte pozornost. Pokud nevíte, jestli se Vás tato změna dotkne, předejte informaci svému IT oddělení nebo technikovi, případně kontaktujte naši technickou podporu (placená služba).

Změna se týká pouze domén, u nichž máme ve správě e-maily, DNS i webhosting. Změna spočívá v nasměrování mechanismů SPF a DKIM na naše servery. Odesílání pošty u dotčených domén bude nadále povoleno pouze přes naše servery. Cílem nastavení je vyšší spolehlivost doručování legitimní pošty a lepší ochrana proti odesílání podvodné pošty Vaším jménem.

Problémy v kompatibilitě očekáváme zejména v případech uvedených níže. Pokud nepoužíváte žádné systémy, které odesílají poštu vaším jménem (u e-mailu je uveden odesílatel …@vasespolecnost.cz), pak by se Vás změna neměla nijak dotknout.

  • Služby pro hromadné odesílání pošty (např. smartemailing.cz, mailchimp.com).
  • SMTP servery třetích stran, např. pokud poskytovatel internetového připojení u Vás doma vyžaduje odesílání pošty přes vlastní smtp.poskytovatel.cz namísto správného mail.vasespolecnost.cz.
  • Sekundární weby či jiné systémy, které nejsou správně nastaveny, např. kdyby mikrostranka.cz při odesílání informací e-mailem uváděla odesílatele info@vasespolecnost.cz místo info@mikrostranka.cz.

V uvedených případech může po změně nastavení dojít k problémům s odesíláním či doručováním pošty a můžou Vám začít přicházet zpět zprávy s informacemi o nedoručení.

V případě jakýchkoli otázek jsme zde pro Vás.

Váš Poski tým.

Komentáře