Informace pro klienty, Online marketing

Pár čísel z online světa pro realitní kanceláře

Doba se rychle mění a spolu s ní se mění nákupní proces nemovitostí. Momentálně jsou nejpočetnější skupinou nakupujících nemovitosti mileniálové, kteří jsou zvyklí vše řešit přes internet. Zejména proto se trh s realitami přesouvá od vitrín s nabídkami na realitní portály.

Ještě před deseti lety mělo v České Republice přístup k internetu necelých 50 % lidí. V roce 2016 se tento počet zvýšil na 88 %. Dokonce až 65 % obyvatel se připojuje k internetu každý den. Počet Čechů na sociálních sítích také roste velmi rychle. Na Facebooku je Čechů již zaregistrováno skoro 5 milionů, z toho 70 % tvoří lidé ve věku 18-44 let.

S takovými statistikami se není čemu divit, že firmy začínají čím dál častěji využívat online marketing.  V roce 2016 bylo za inzerci na internetu utraceno 19,7 mld. Kč, což je asi 21 % z celkových nákladů na reklamu, přičemž nárůst je o 4,7 mld. Kč vyšší oproti roku 2015. Je zcela zřejmé, že náklady na online reklamu ještě porostou.

České firmy se často na internetu spíše rozkoukávají. Tvoří své firemní webové stránky, zakládají profily na sociálních sítích a zjišťují, jak komunikovat se zákazníky skrz maily či reklamu. Například pouze 35 % firem v ČR využívá sociální sítě, ale již 82 % má svou webovou stránku.

Realitní kanceláře se těmto trendům musí přizpůsobit. Dnešní úspěšná realitní kancelář má svou internetovou stránku, profil na Facebooku a Intagramu, či dokonce publikuje videa nemovitostí na Youtube.

Realitní software

Až 80 % lidí začíná hledat nemovitost na internetu a dokonce 44 % si ji opravdu online najde. Tím, že si vybíráme svůj domov online, tak lidem přestávají stačit pouze obyčejné fotky, ale daleko více ocení video prezentace. Díky ní může návštěvnost nabídky výrazně stoupnout.

Nové rčení “Kdo není na Facebooku, jako by nežil.” je pro firmy zcela rozhodující. Pokud tedy nemáte ještě webovou stránku nebo profil na nějaké ze sociálních sítí, tak si ho založte. Jestliže nevíte, jak na to, stačí se nám ozvat a my vám rádi pomůžeme.

Zdroje:

  • http://www.spir.cz/
  • https://www.statista.com/
  • https://www.nar.realtor/
  • https://napoleoncat.com/
  • http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/

Komentáře