Informace pro klienty, Řešení pro realitní kanceláře

Předcházejte problémům s exporty, využívejte automatickou synchronizaci nabídek

Vážení klienti,

pokud jste již někdy narazili na problém s exportem nabídek, zajisté Vás napadla otázka, zda je možné problémům s exporty předcházet.

Jedním ze způsobů jak problémům s exporty předcházet, je využívat automatickou synchronizaci nabídek.

Co je automatická synchronizace nabídek?

Automatická synchronizace nabídek je funkce, která zajišťuje, aby se nabídky označené pro export v systému Poski REAL shodovaly s nabídkami, které se zobrazují na realitním serveru.

To znamená, že pokud dojde k odstranění nabídky z realitního serveru jinak než vypnutím exportu v systému Poski REAL, např. ručním odstraněním z administrace na realitním serveru, tak při další automatické synchronizaci dojde k znovuvyexportování nabídky na realitní server.  

Platí to i naopak, pokud nějakou nabídku v systému Poski REAL vypnete pro export na realitní server a z nějakého důvodu se tato informace na realitní server nepřenese, a nabídka se bude nadále zobrazovat na realitním serveru, tak při nadcházející automatické synchronizaci dojde k jejímu stažení.

Můžete se tedy spolehnout, že se na realitním serveru budou zobrazovat pouze nabídky, které máte v systému Poski REAL označené pro export a Vaše nabídka nemovitostí prezentovaná na realitním serveru bude aktuální.

Jak poznáte, že je funkce zapnutá?

Zda máte funkci u exportního připojení zapnutou si můžete ověřit jednoduše. Přejdete v systému Poski REAL v levém menu do záložky “Export” -> “Nabídky”.

Zde u každého exportního připojení vidíte datum vytvoření. Pokud se vedle data zobrazuje  “| aut. synchronizace”, je automatická synchronizace zapnutá.

Jak poznat, že realitní server synchronizaci nabídek podporuje?

Ne každý server zatím automatickou synchronizaci nabídek podporuje. Zda tuto funkci realitní server podporuje může zjistit:

  • v podrobnostech o realitním serveru – podrobnosti o realitním serveru najdete v záložce “Exporty”. Po kliknutí na vybraný realitní server se v pravé části obrazovky zobrazí základní informace o realitním serveru společně s informací, zda podporuje automatickou synchronizaci.

 

  • při vytváření nového exportního  připojení – když zvolíte možnost vytvořit nové exportní připojení, tak hned na první stránce se nachází základní informace společně s informací, zda server automatickou synchronizaci podporu či nikoli.

Kde je možné automatickou synchronizaci nastavit?

Automatickou synchronizaci nabídek si můžete nastavit

  • u nového připojení –  při vytváření nového exportního připojení si automatickou synchronizaci nastavíte v druhém kroku “Nastavení registračních údajů” v sekci “Parametry nastavení” zvolíte možnosti “Automatická synchronizace” : “ANO”
  • u stávajícího exportního připojení – pokud máte již exportní připojení vytvořené, můžete automatickou synchronizaci nastavit v editaci připojení. U exportního připojení zvolíte “Další akce” (tři tečky) a zvolíte možnost “Editovat” a v sekci “Parametry nastavení” zvolíte možnost “Automatická synchronizace” : “ANO”

Automatická synchronizace nabídek probíhá jednou týdně, vždy v neděli a za podmínky, že jsou všechny nabídky vyexportovány. To znamená, že v exportní frontě se  nenachází žádné nevyexportované exportní dávky.

 

Důležité: Pokud se u exportního připojení vyskytují chyby, tak se automatická synchronizace neprovede.

 

Ruční synchronizace nabídek

Pokud se v exportní frontě nenachází žádné nevyexportované dávky a Vy se chcete ujistit, že nabídka nemovitostí na realitním serveru je aktuální a zobrazují se všechny nabídky, které máte zvolené v systému Poski REAL, je zde možnost provést ruční synchronizaci nabídek.

Tuto možnost naleznete v záložce “Export” -> “Nabídky”, kde kliknete na “Další akce” a zvolíte možnost  “Synchronizovat nabídky”.  

Následně se vám zobrazí přehled, v kterém uvidíte:

  • celkový počet nabídek exportovaných na realitní server
  • celkový počet nabídek na realitním serveru
  • seznam nabídek, které na realitním serveru chybí
  • seznam nabídek, které jsou na realitním serveru navíc
  • seznam nabídek, které nejsou na realitním serveru zveřejněny (tato informace se nenachází u všech realitních serverů, jedná se např. o Sreality.cz, kde nabídka nemusí být zveřejněna z důvodu, že má méně než 3 fotografie)
  • seznam nabídek, které jsou v pořádku

Pokud zde vidíte nesrovnalost, tak v spodní části stránky se nachází tlačítko “Synchronizovat”.Tlačítkem vykonáte ruční synchronizaci nabídek, čím by mělo dojít k vyřešení nesrovnalostí.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte na nás obrátit. Naše technická podpora je Vám plně k dispozici.

Komentáře