Informace pro klienty, Online marketing, Řešení pro e-shopy

Proč a jak využít LinkedIn k online propagaci?

Kdo není na Facebooku, jako by neexistoval. A kdo nefiguruje na síti LinkedIn, jako by nepracoval, chtělo by se dodat…

Faktem je, že podceňovat LinkedIn, sdružující profesionály z celého světa, by byla chyba. Už dávno nejde o portál určený pouze freelancerům a HR manažerům – LinkedIn slouží stejně dobře podnikatelům, řadovým zaměstnancům, malým a velkým firmám nebo neziskovkám. Pomáhá nalézt novou, či lepší práci, spojuje odborníky z oboru, stojí u zrodu zajímavých projektů, usnadňuje hledání nových pracovníků. Nechybějí skupiny pro diskusi s kolegy z branže, messanger a spousta dalších funkcí.

Profil na LinkedInu navíc ovlivňuje pozice ve vyhledávačích, a proto se vyplatí věnovat pozornost jeho správnému vyplnění a nastavení.

Online životopis, na kterém si dejte záležet

Profil na LinkedIn je to první, co si náborář prohlíží. Ještě než pošlete své CV a průvodní dopis, založte si profil, případně vyšperkujte ten stávající.

linkedin

A jak to udělat?

  • Především se snažte vyplnit co nejvíce kategorií, které síť nabízí – vzdělání, působiště, certifikáty, předchozí zaměstnání, dovednosti, koníčky a další.
  • Nebojte se spojit s novými i bývalými kolegy, stejně jako s lidmi, které vám LinkedIn navrhne z vašeho emailového adresáře. Přidejte se do skupin a diskutujte o problematice z oboru.
  • Do textu profilu zakomponujte relevantní klíčová slova, jež usnadní vyhledání vašeho profilu. (Pokud pracujete jako grafik, v profilu by se měly vyskytnout výrazy jako „webdesign“, „internetová grafika“ apod.)
  • A v neposlední řadě si dejte záležet na kvalitní, reprezentativní fotografii, která by měla být pořízena rukou profesionála, nikoli rodinným příslušníkem…

TIP: vylepšit můžete také URL adresu profilu, tak aby zahrnovala pouze adresu sítě a vaše jméno.

Online-marketing Poski.com

Efektivní SEO a prodejní nástroj zdarma

Když si zadáte název firmy/profesionála do Googlu, na prvních příčkách vám nabídne jejich webovou stránku, firemní stránku na Facebooku, a pravděpodobně také odkaz na LinkedIn. Ten si – vzhledem k rostoucí popularitě sítě – prohlíží stále více zájemců o zaměstnání, jakož i potenciálních klientů. Také na LinkedIn se navíc stále častěji objevují příspěvky prodejního charakteru.

Díky klíčovým slovům umístěným v profilu si ve vyhledávačích polepšíte celkově. Každý SEO specialista a marketér by proto měl založení profilu na LinkedIn a jeho pravidelnou aktualizaci rozhodně zahrnout na seznam úkolů. A to už proto, že je zdarma – můžete si však připlatit za Premium účet s nadstandardními funkcemi, jež využijí hlavně profesionální head hunteři a pracovníci v HR.

Netroufáte si na sociální sítě sami? Obraťte se na naše profesionály, kteří vám rádi pomohou s propagací na sítích LinkedIn, Facebook a s online marketingem celkově!

Komentáře