Řešení pro e-shopy, Webdesign

Proč investovat do vytvoření kvalitního loga a logomanuálu?

Logo je neodmyslitelnou součástí firmy. Nejenže reprezentuje její osobnost, je to také jakési poznávací znamení. Najdete jej na webových stránkách, vizitkách, smlouvách, reklamních předmětech a na mnoha dalších místech, kde se zákazník může s firmou setkat. Symbol, který o ni mnoho vypovídá. Má také vliv na to, zda se zákazník s danou společností ztotožní nebo nikoliv.

Proč si nechat vytvořit logo profesionálem?

Skvělá loga dokáží vyzdvihnout vaše podnikání a dodat značce image experta v oboru. „Zákazník dle loga hodnotí, jak kvalitu firmy, tak její sílu a důvěryhodnost. Proto je velmi důležité na kvalitu loga dbát a neodbýt jej prvním fontem, který se vám zalíbí,“ říká Kristýna, grafička v Poski.com.

Barvy, typografie a tvary jsou základními kameny každého návrhu a zkušený grafik do něj dokáže dostat nejen osobnost vaší značky, ale také vytvořit ucelený design v souladu s grafickými pravidly tak, aby byl výsledek na první pohled srozumitelný a přehledný. Navíc obdržíte užitečný logomanuál, díky kterému budete vždy vědět, jaké je správné použití vašeho loga a čemu se vyvarovat.

Co vše logomanuál obsahuje?

V první řadě je třeba zmínit, že správné a ucelené používání loga přispívá k zapamatovatelnosti značky. Je to také nedílná součást firemního stylu, tzv. corporate identity. Napomáhá ke sjednocení designu všech vizuálních materiálů, které zaměstnanci nebo externisté vytváří.

Logomanuál je ve zkratce soubor pokynů, jak logo vypadá a jak jej lze aplikovat. Získáte tak konkrétní přehled možností práce s vaším logem tak, aby vždy vypadalo profesionálně a odráželo identitu firmy. „Kvalitní logo bez logomanuálu automaticky ztrácí na síle, protože nejsou hned od začátku vytyčeny pomyslné mantinely, které s konceptem firmy a loga souzní,“ dodává Kristýna.

Tyto pokyny obsahují horizontální a vertikální varianty loga, další možná barevná provedení nebo ochrannou zónu loga, tj. prostor, do kterého nesmí zasahovat žádný text nebo jiné grafické prvky. Grafik také doporučí nejmenší možnou velikost při aplikaci, aby se zachovala čitelnost. Mimoto v logomanuálu najdete také ladící fonty a definici barev loga, ať už se jedná o RGB, CMYK, HEX nebo PANTONE barevnou paletu.

Pokud tedy přemýšlíte nad tvorbou loga pro vaši firmu, obraťte se na odborníky, kteří vám pomohou posunout vzhled vaši značky na profesionální úroveň.

Komentáře