Informace pro klienty, Návody a rady, Online marketing, Řešení pro e-shopy

Proč jsou zákaznické recenze pomocníkem a ne nepřítelem?

Vlastníte e-shop a záleží vám na názorech vašich zákazníků? Čtete recenze na svůj obchod? Hodnocení služeb či zboží zákazníky je pro váš business klíčové. Pokud se ještě recenzí bojíte a zákazníci na vašem e-shopu nemají možnost hodnocení zboží, pak si pozorně přečtěte následující článek.

Jsou recenze opravdu tak důležité? 

Určitě to sami znáte. Potřebujete koupit novou lednici, jelikož stará už dosloužila. Co uděláte? Půjdete do prvního e-shopu s elektronikou a náhodně nějakou lednici objednáte? Vsadím se, že tudy cesta nevede. Ze statistik vyplývá, že až 95 % Čechů se rozhoduje o nákupu na základě hodnocení předešlých zákazníků.Uživatelské recenze jsou důležitým marketingovým nástrojem a přispívají k novým konverzím. Tato zpětná vazba pomáhá e-shopům nadále zlepšovat své výrobky i služby, které nabízí zákazníkům. Lidé nejčastěji hodnotí kvalitu výrobku nebo služby, splnění daných podmínek, rychlost vyřízení objednávky a také cenu. Mistry v nakupování na internetu jsou ženy, které recenze využívají nejčastěji. 

Recenze

Věnujte jim svou pozornost

Jan Vozňák, marketingový manažer Poski.com zdůrazňuje, že každý e-shopař by si měl uvědomit dva pohledy na práci s recenzemi. Tím prvním jsou recenze na srovnávačích, které jsou nutné zlo. Proč? E-shop, který nemá tolik recenzí na Heuréce si někteří potencionální kupující mohou vyložit jako podvodný, přitom se může jednat o začínající obchod. Na druhou stranu není snadné bojovat proti nepravdivým negativním recenzím.

Druhým faktorem je přínos recenzí. Recenze typu: “vše bylo v pořádku” je všude mnoho a zákazníkovi v podstatě nic neřeknou a nepomohou. Mějte recenze přínosné pro další nakupující. Jak na to? Volte recenze produktů skutečnými zákazníky přímo na vlastním e-shopu, vytvoříte tak atraktivní contentRecenze sledujte pravidelně a využívejte jejich potenciál.  Říkáte si, že nemáte čas na to, aby jste vyřizovali každý komentář na Facebooku nebo odpovídali na každé hodnocení na Heuréce? A to je chyba, které se dopouští mnoho e-shopů. Zákaznická podpora by měla tato hodnocení nejen evidovat a odpovídat na ně, ale na základě těchto sdělení předat zpětnou vazbu a zajistit, aby se e-shop poučil z chyb, které mu jsou zákazníky vytýkány.  

Recenze ukázka Heureka

Pár tipů na závěr

Buďte originální a odlište se od konkurence.

V našem prostředí není obvyklé vydávat vlastní recenze nebo testování zboží. Většinou se jedná o psanou formu nebo také testy prodávaného zboží vydáním videa. Díky tomu vytvoříte jedinečný obsah na své stránky, přičemž poroste rapidně návštěvnost vašeho webu a také realizovaných objednávek. Tento způsob je skvělým řešením například pro e-shopy s elektronikou, nábytkem, hobby potřebami nebo sportovním vybavením. 

Propagujte své recenze na sociálních sítích. 

Komunikujte aktivně hodnocení zboží či služeb na svých sociálních sítích. Vyzvěte zákazníky k akci s prosbou o sdílení zkušeností s vaším e-shopem. 

Krása a zdravá eshop Clevero

Dejte prostor diskuzi

Nechejte své zákazníky diskutovat o jednotlivém zboží. Sdílené zkušenosti vám zároveň ušetří práci při odpovídání na komentáře. Kupující, který má s výrobkem zkušenosti může na komentář odpovědět a podat osobní zkušenost.

Nevíte si rady, jak na recenze reagovat? Kontaktujte naše marketingové oddělení Poski.com. 

Jaké máte zkušenosti s recenzemi ze své praxe vy? Diskutujte pod příspěvkem.

Komentáře