Informace pro klienty

Proč využívat placené emailové služby

A je to tady zase. Přijdu do práce, zapnu email a on nefunguje, či má plno spamů…
Taky se Vám to někdy stalo? Možná je čas přejít na placené emailové služby. V následujícím článku si ukážeme hlavní důvody, proč využívat tyto placené služby.

Aby byl článek pochopitelný opravdu pro každého, je nutné si projít některé základní pojmy.

 • Server – je obecně označován jako počítač. V našem případě se jedná o uložiště webových stránek a emailů.
 • Správce serverů – je osoba, nebo organizace, která spravuje servery, zajišťuje jejich chod a řeší neočekáváné problémy.
 • Webhosting – pronájem prostoru pro webové stránky a v nutném případě také emailů na cizím serveru.
 • Emailové služby – mailové služby pro komunikaci se zákazníky. Mohou být součástí webhostingu, placené, či komerční (seznam.cz).
 • Webmail – webové rozhraní pro prohlížení emailů, které jsou součástí webhostingu.

I když se to mnohým nebude číst lehko, vnímáme leckdy požadavky našich klientů na maximální servis emailových schránek za “žádné peníze”. Bohužel emailové služby ukazují, že tento příměr není možný. Mám-li emaily zdarma mohou vykazovat určité neduhy.

Webové stránky

Ale pojďme postupně.

Pokud máte webové stránky, každá firma musí tyto stránky někde „hostovat“ a platit webhosting. Tedy svoje webové schránky umístí někam na server, který web jednoduše spouští. Pokud se Vám nechce investovat miliony korun do vlastní infrastruktury, je nejvýhodnější umístit web na pronajímaný prostor ke správci a platit webhosting – měsíční poplatek za prostor.

Věděli jste, že 99 % vlastníků webových stránek si servery pronajímá?

Firem na zajištění webhostingu je mnoho. Můžete znát například wedos nebo domeny.cz. Naše společnost využívá dnes poměrně známou firmu VSHosting. Zde máme několik serverů a hostujeme webové stránky klientům a jako přílepek, službu zdarma k webhostingu zřizujeme také emailové schránky. Jsme jako plno jiných poskytovatelů závislí na jiné firmě a její službě.

VSHosting aktuálně hostuje více než 6500 serverů a zajišťuje infrastrukturu a hosting pro více než 15 000 e-shopů (to je každý 3. e-shop v ČR) a je tak největší hostingovou firmou v oboru ve střední Evropě!

Email na webhostingu

Funguje poměrně spolehlivě a leckdy klientům stačí, má ale následující neduhy:

 • Služba je méně zabezpečená, email je přílepek ke službě není prioritní
 • Emaily na webhostingu mohou mít sníženou kapacitu schránky
 • Jsou sdílené na serveru s jinými weby (jeden email může ovlivnit více schránek i cizích firem)
 • Jsou chybovější
 • Mohou díky výše uvedenému být náchylnější na prolomení schránky útočníkem
 • A zejména na obdržení či odesílání spamů

Profesionální emailové služby

Aby se eliminovaly následky už kvůli tomu, že se oddělí webová schránka od emailu a v případě napadení nebude problém s nefunkčností webu a emailů dohromady, je dobré emailové služby od webu oddělit. V moderní dnešní době je už doručováno si za emaily platit. Za pár korun odpadne plno starostí, poplatky nejsou veliké a profesionální emailové služby mají za následek především:

 • Bezpečnost, mají účinnější a spolehlivější antiviry
 • Vyšší kapacitu, protože jsou oddělené od webových služeb a prostor není sdílený (navíc jsou placené a co se platí obsahuje více služeb)
 • Jsou oddělené od jiných emailů, problémy ovlivňují pouze jednu schránku
 • Mají zvýšenou dostupnost, firmy uvádí, že 99,9 % fungují tedy v podstatě pořád
 • Jsou minimálně chybové

 

Co z toho tedy plyne?

Pokud mám zájem mít 99,9 % dostupnost svého emailu bez spamu, je vhodnější si za schránky něco málo připlatit. Doporučujeme využívat kvalitní službu na trhu a to Google email https://www.googleapps.cz/cenik.

Pokud se nechcete trápit nastavování Google emailů, naše společnost Vám zajistí službou Poski Cloud email, kvalitní servis k ovládání emailové schránky a to od 50 Kč měsíčně.
Cloud mail je efektivní, jednoduchý a je umístěn ve špičkových datových centrech.
Díky vysoké spolehlivosti (aktuálně více než 99,9%) je zajištěna spokojenost koncových uživatelů. Cloud mail je vhodný i pro tisíce a více schránek, jedná se tak opravdu o spolehlivou emailovou platformu.

Co je důležité zmínit, VSHosting využívá službu MailProtect, která denně odfiltruje více než 20 milionů SPAMu s vysokou efektivitou.

 

Za jednu minci tak obdržíte zabezpečený email bez starostí a spamů.

Pro uživatele poštovních klientů se navíc nic nemění, jedná se jen o nastavení několika položek. Jde především technické zabezpečení obou služeb.

Komentáře