Řešení pro e-shopy

První dojmy z nových Firem.cz – konec placených zápisů

Známý provozovatel vyhledávače Seznam.cz, nedávno spustil novou verzi svého firemního katalogu Firmy.cz. Firmy.cz patří mezi největší a nejznámější firemní katalogy na českém internetu.

Velké změny od  1. dubna

Firmy.cz dostanou nový grafický kabát a nové funkce (např. pokročilé filtrování). Celý portál bude kompletně přepracován.
(Z vyjádření Seznamu vyplývá, že ze starých firem zůstane pouze databáze a logo.)

Největší změnou (kromě nové grafiky) je překopání celého dosavadního platebního modelu.

Původní platební model fungoval na principu platby za možnost vylepšení firemního profilu  (základní profil byl zdarma) a zvýraznění samotného zápisu v katalogu. Šlo tedy o formu placeného zápisu.

Novy model ruší platbu za „vylepšování“ firemního profilu a za zařazení do kategorií. Každá firma si tak do svého profilu může vložit všechny potřebné informace včetně obrázků a odkazu na web a zaregistrovat se do všech relevantních katalogů.

Neznamená to však, že by se Seznam dobrovolně vzdal veškerých svých příjmů a Firmy.cz provozoval zdarma. Naopak.

Nově se platí za přednostní zobrazení zápisu firmy v katalogu – jednotlivé firmy by měly podle představ Seznamu mezi sebou formou aukce bojovat o lepší pozice.

Cenu bude možné nastavovat  každý den a nastavená cena bude ovlivňovat pozici zápisu firmy v katalogu na následující den, minimální cena na den je 10 Kč.

Seznam předpokládá, že dojte k určitému konkurenčnímu “boji” mezi jednotlivými firmami a ty se následně budou přeplácet tak aby se v katalogu dostaly na vyšší pozici.

Mimo to půjde do firemních zápisů vkládat tzv. „akční nabídky“. Toto půjde využít například pro časově omezené akce firmy ve formě aktuální slevy nebo nabídky,

Další zajímavostí je tzv. Hint, který bude zobrazovat první 3 firmy z výsledků vyhledávání katalogů ve výsledcích vyhledávání na fulltextu Seznamu nebo na Mapy.cz

Doporučení

1. Nový firemní zápis lze s předstihem otestovat na beta.firmy.cz,.
2  Díky změně podmínek můžete svůj původně bezplatný zápis doplnit o řadu informací. (fotografie, logo apod.), rozhodně to udělejte
3) Využijte možnost vložit fotografii provozovny (máte-li reprezentativní provozovnu).
4) Zvažte využití akčních nabídek.
5) Zařaďte se do všech relevantních kategorií katalogu.
6 ) Vyzkoušejte aukční zvýhodnění zápisu, službu není nutno platit na rok, minimální investice je pouze 100 Kč.

Chtěli byste svůj zápis na Firmy.cz využít na maximum? Vylepšit svůj stávající firemní profil?  Pomůžeme Vám. Pošlete nám své údaje a my se Vám ozveme.


Komentáře