Návody a rady, Online marketing, Řešení pro e-shopy, Řešení pro realitní kanceláře, Stojí za pozornost

Reklama na Instagramu – Jak získat kontakty na potenciální klienty?

O tom, že se Instagram dostal do popředí, není pochyb. A ještě více je zřejmé, že růst možností na této sociální síti nekončí. Na Instagramu můžete, kromě klasických příspěvků, vytvářet také nejrůznější formáty reklam.
V tomto článku vám představíme jednu z možností, jak získat kontakty (leady) na potenciální klienty či zaměstnance (samozřejmě vše v souladu s GDPR).

Jak to vypadá v praxi?

V dnešním článku se tedy zaměříme na kampaň s účelem generování potenciálních zákazníků, která je realizována na Instagramu. 

Jak funguje kampaň “Generování potenciálních zákazníků”?

Cílem kampaně je získat e-mailové adresy a jména potenciálních zákazníků či zaměstnanců. Asi jste si již všimli, že během prohlížení Stories se vám zobrazují nejrůznější reklamy. Jednou z nich může být i ta vaše.

Ukážeme si příklad na konkrétní kampani

Prohlížíte si Stories nebo kanál Instagramu a najednou vidíte reklamu s hlavním sdělením. Pokud máte o sdělení či informaci zájem, kliknete na tlačítko umístěné dole v reklamě (například “Získat nabídku” nebo “Další informace”).

 

Poté se vám zobrazí druhé okno reklamy, kde jsou vypsány konkrétní výhody školení, konference nebo v případě náboru specifika pracovní pozice.


Po přečtení máte možnost kliknout na tlačítko “Další”. A teď to zajímavé. Instagram automaticky předvyplní vaše kontaktní údaje (e-mail a jméno, na které máte účet registrovaný) a vám stačí jen kliknout na tlačítko “Odeslat”. Instagram reklama

Pod předvyplněným jménem se zobrazí také odstavec se souhlasem zpracování osobních údajů, doplněný o odkaz na web společnosti (směřující na ochranu osobních údajů). 

Po odeslání formuláře se kontakt odešle a správce účtu (společnost) si jej může do 90 dnů stáhnout a potenciálního zákazníka kontaktovat. V závěru reklamy lze také umístit konverzní tlačítko směřující na web či jakoukoliv podstránku.

 

A to je vše 🙂

Shrneme si to tedy: 

  • Díky nastavení kampaně můžeme přesně zacílit na lokalitu, věk nebo zájmy uživatele.
  • Na Instagramu budeme zobrazovat vytvořenou kampaň s připravenou grafikou a textem, která bude založena na již předvyplněném formuláři.
  • Potenciální zákazník formulář odešle – tímto způsobem získáme leady, neboli kontakty.
  • Získané kontakty si poté může správce účtu do 90 dnů stáhnout.

Pro koho je tento typ reklamy vhodný?

Pro všechny společnosti, které cílí na uživatele Instagramu. Může jít tedy o náborovou kampaň pro realitní kanceláře či jakékoliv jiné společnosti. Pořádáte školení či konferenci? Oslovte takto cílovou skupinu a zašlete na získané kontakty podrobnější informace o akci. Díky umístění GDPR je vše v souladu se zákonem. 

Online-marketing Poski.com

Máte o podobnou kampaň zájem? Napište nám na marketing@poski.com.

 

 

 

Komentáře