Informace pro klienty, Návody a rady, Online marketing, Stojí za pozornost

Sdílení účtů Sklik, Google Ads i Google Analytics: Jak na to?

Rozhodli jste se spolupracovat na marketingu s agenturou, ale nevíte, jak jí nasdílet základní účty pro správu PPC a Google Analytics? Nasdílení Skliku i Google Ads je opravdu jednoduché, s Analytics je to trošku složitější, ale obojí se dá zvládnout rychle během pár minut. Abyste při sdílení účtů netápali, mrkněte na naše textové návody s obrázkem, které vám přesně ukážou, kam kliknout a co zvolit.

Jak nasdílet Sklik?

Pro nasdílení účtu se přihlaste do Skliku, vpravo nahoře klikněte na váš e-mail a z roletky, která se rozbalí, vyberte položku Nastavení.

Sdílení účtu SKlik 1. krok

V Nastavení účtu se vše ohledně nasdílení bude odehrávat v sekci Nabídnout přístup / požádat o přístup. Na Skliku tyto dvě činnosti probíhají v jednom formuláři, nezapomeňte porto v horní roletce vybrat “Nabídnout přístup”, když sdílíte účet agentuře nebo správci PPC.

Pak stačí vyplnit Jméno účtu, tedy e-mail, a Práva. Existují 3 úrovně práv:

  1. Reportér statistik nemůže v účtu nic upravovat, má přístup pouze pro čtení.
  2. Správce kampaní může upravovat kampaně, sestavy a reklamy, nemůže ale nabízet dále přístup k účtu.
  3. Administrátor účtu má práva nejvyšší – může upravovat kampaně i přístupy k účtu.

Po kliknutí na Odeslat žádost už je vše na agentuře, aby vaši nabídku přijala.

Nasdílení účtu Sklik 2. krok

Až agentura vaši nabídku příjme, je vše hotovo a účet Sklik úspěšně nasdílený.

Jak nasdílet Google Ads?

Nasdílení účtu na Google Ads bude pro vás jakožto pro klienta téměř bezpracné. Stačí poslat agentuře desetimístné číslo vašeho účtu Ads (např. 123-456-7890).

Nasdílení Google Ads 1. krok

Správce PPC vás pak požádá o přijetí žádosti o připojení, kterou mu jednoduše potvrdíte. Klikněte na Nástroje a nastavení v horní liště a v sekci Nastavení vyberte Přístup k účtu.

Tady najdete nevyřízenou pozvánku, u které si ověřte (např. podle e-mailu), že opravdu patří PPC agentuře nebo vašemu správci.  Pak ji stačí přijmout jediným kliknutím na tlačítko Přijmout.

Nasdílení Google Ads 2.krok

A máte hotovo, Google Ads účet je nasdílený.

Jak nasdílet Google Analytics?

Pokud Google Analytics ve svém podnikání nepoužíváte, pravděpodobně ani nevíte, jak se do služby přihlásit. Na Google Marketing Platform najeďte myší na sekci For Small Businesses, kde klikněte na Analytics.

Nasdílení Google Analytics 1. krok

Na stránce Analytics pak v pravém horním rohu vyberte “Sign in to Analytics”.

Nasdílení Google Analytics 2. krok

Pak se přihlaste pod svým Google účtem. Po přihlášení se dostanete do Google Analytics na domovskou stránku.

Nasdílení Google Analytics 3. krok

Úplně dole v levé liště menu vyberte sekci Správce.

Nasdílení Google Analytics 4. krok

Správce v Google Analytics se skládá ze tří sloupečků, přičemž první slouží pro účet, druhý pro službu a třetí pro výběr dat. Pokud máte jen jeden web nebo e-shop, pravděpodobně máte jen jeden účet a jednu službu. V každém sloupci je možnost správa uživatelů. Podle toho jakou úroveň Analytics chcete nasdílet, vyberte konkrétní sloupeček

Účet na Google Analytics je v hierarchii nejvýše, pod ním můžete mít jednu i více služeb. Pokud například provozujete web a e-shop zvlášť, máte v jednom účtu dvě služby. Pokud sdílíte přístup na úrovni účtu, sdílíte také všechny služby a výbery dat, které se k němu vážou.

Služba v Google Analytics se váže ke konkrétní adrese webu. Pro každý web je tedy jiná a čím víc webů máte, tím více máte i služeb. Pokud sdílíte konkrétní službu, uživateli nasdílíte jen data pro jeden web, ale všechny výbery dat.

Výběr dat v Google Analytics představuje konkrétní soubor dat. Na úrovni výběru dat můžete dalšímu správci nasdílet třeba vyfiltrovaná data z PPC kampaní, přirozeného vyhledávání nebo sociálních sítí a podobně.

Nasdílení Google Analytics 5. krok

Po výběru konkrétní Správy uživatelů se vám zobrazí tabulka, ve které uvidíte všechny uživatele, kteří mají k účtu, službě nebo výběru dat oprávnění. V pravém horním rohu je modré tlačítko “+“, na to klikněte a vyberte buďto Přidávání uživatelů nebo Přidávání skupin uživatelů.

Nasdílení Google Analytics 6. krok

Následně stačí zadat e-mailové adresy těch, kterým chcete přístup nasdílet. V sekci Oprávnění pak vyberte, jaká práva budou uživatelé k vašim Google Analytics mít. Vybrat přitom můžete oprávnění jedno, ale i klidně všechna čtyři.

Nasdílení Google Analytics 7. krok

Ve finále klikněte na Přidat a máte hotovo, účet Google Analytics jste úspěšně nasdíleli.


⚠️ ⚠️⚠️ Zajímáte se o Google Analytics? Přečtěte si náš nejnovější článek a zjistěte, proč a jak nástroj využívat. ⚠️⚠️⚠️


Nevíte si rady se správou PPC kampaní nebo se v Google Analytics moc dobře neorientujete? Neváhejte se obrátit na naše marketingové oddělení

Komentáře