Informace pro klienty, Řešení pro realitní kanceláře

Spletitá síť realitních serverů

Víte, na kolika realitních serverech inzerujete své nabídky? Pokud si myslíte, že odpověď můžete vyčíst z vašeho realitního softwaru pohledem na tabulku exportů, možná se mýlíte. Součástí dohod o inzerci na některých realitních portálech je totiž také přeposílání nabídek na další portály.

exporty realitní servery

Některé realitní servery zvládají nabídky předávat na několik desítek dalších portálů a předávání nabídek tak prezentují jako jednu ze svých hlavních předností. Toto řešení se může hodit velmi malým realitním kancelářím, které tak nemusí pořizovat realitní software, protože inzerci plně řeší ten jeden zvolený realitní server.

Clipbrd6

Některé servery mají dohodnuto předávání nabídek na několik málo partnerských serverů a tato funkce je pak uváděna spíše jako vedlejší. To může vyhovovat kancelářím, které se nechtějí zabývat vyjednáváním podmínek s mnoha realitními servery, místo toho se dohodnou s několika většími servery a od nich pak můžou nechat nabídky přeposílat i na ty menší.

Sítě realitních portálů

Zvláštním případem jsou sítě realitních portálů patřící pod jednoho vlastníka. Některé větší servery vlastní desítky až stovky domén, kam inzeráty rozdělují dle států, krajů, okresů či jiných kritérií, aby byly lépe dohledatelné ve fulltextových vyhledávačích jako je Seznam nebo Google.

Předávání nabídek zvyšuje počty zhlédnutí a může, zvláště v případě přeposlání na úzce specializované portály, navyšovat i poměr počtu poptávek k počtu zhlédnutí. Bohužel ne vždy je situace až tak růžová a předávání nabídek taky může přinášet problémy.

Některé realitní servery se předáváním nabídek příliš nechlubí a je těžké (občas nemožné) v informacích, které server poskytuje, dohledat kam a za jakých podmínek jsou nabídky předávány. Zároveň existují portály (agregátory), které svůj obsah kompletně nebo z většiny přebírají od jiných serverů, a to někdy za podezřelých okolností.

Aktualizace inzerce

Velkým problémem pak je, když některý z těchto přebírajících portálů nestíhá nebo úplně přestane svůj obsah aktualizovat. Bez vědomí kanceláře tak zůstávají různě po českém internetu měsíce rozvěšeny nabídky se starou cenou, špatnou fotografií, nebo nabídky, které již byly udány. Do kanceláře tak volají a píšou zájemci na základě těchto zkreslených informací a odchází zklamáni, což poškozuje pověst kanceláře.

V případě, že narazíte na webu na svůj inzerát, který uvádí neaktuální informace, nebo už vůbec nemá být inzerován, na vině může být chyba v realitním software nebo na realitním serveru, nebo došlo právě k nějakému přeposlání nabídek bez následující aktualizace.

Grafické znázornění fungování realitních serverů

Připravili jsme pro Vás diagram znázorňující některé ze vztahů mezi realitními servery, podle kterého se můžete v případě problémů zkusit orientovat. Diagram samozřejmě není kompletní a je aktuální k datu vydání článku. V budoucnu se můžou vztahy změnit.

Obrázek zvětšíte pokud na něj kliknete.

pavouk

 

 


Pokud máte k danému tématu další dotazy, tak Vám je v diskuzi pod článkem nebo na adrese podpora@poski.com rádi zodpovíme.

 

Komentáře