Informace pro klienty

Chyba “spojení přerušeno”

Vážení klienti,

trápí-li vás při používání Poski REALu nebo jiného našeho systému opakující se chyby spojení (jako ta na obrázku), můžeme vám poradit pár možných řešení.

Chyba “Spojení přerušeno”

Kvalita připojení k Internetu

Jako první doporučujeme prověřit kvalitu a stabilitu připojení k Internetu. Pokud vám vypadává spojení ve všech aplikacích na počítači naráz, tedy například chyba při načítání stránky je následována přerušením videa přehrávaného v jiném okně a mezitím se objeví vykřičník na ikoně připojení vpravo na hlavním panelu, je to známka špatného připojení. Ti šťastnější se s takovými náhodnými výpadky setkají leda v jedoucím vlaku, ti méně šťastní je zažívají i doma nebo v kanceláři.

Ve vlaku s tím moc nadělat nejde, ale stále připojení zavedené do budovy by mělo být stabilní. Žádný zaručený trik na vyřešení tohoto problémů pro vás bohužel nemáme — podle toho, kde, kdy a komu výpadky nastávají, musíte prověřit software (zastaralý operační systém, nevhodný ovladač), síťový hardware (slabý router, ohnutý kabel, kolísavý proud), vlivy okolí (tlusté zdi mezi vysílačem a přijímačem, rušení od okolních vysílačů) i zdroj připojení (intenzivní využití společné linky sousedy, výpadky na straně poskytovatele).

Škodící software

Dále doporučujeme zjistit, zda za problémy nemůže nějaký neposedný software na vašem počítači. Nemyslíme tím jenom čistokrevné viry, ale třeba i stahovače, které dokážou vytížit připojení k Internetu opravdu na maximum, nebo doplňky do prohlížeče, které se snaží zasahovat do prohlížených stránek (ať už užitečně nebo škodlivě).

Ověřte, zda v prohlížeči nemáte nainstalovány doplňky neznámého původu, a ty známé zkuste na čas vypnout. Prověřte, jaké programy vám běží na pozadí (třeba jsou schovány do ikony na hlavním panelu). Pomocí kvalitního antivirového programu zkontrolujte počítač na přítomnost virů.

Bezpečnostní prvky

Paradoxně může být zdrojem problémů i software či hardware, který má sloužit k prevenci a řešení problémů. Ať už velký drahý hardwarový firewall, pokročilý antivirus s placenou licencí nebo standardní bezpečnostní balík stažený zadarmo, vše je lidský výrobek a může mít chyby.

Pokud máte nainstalovaný nějaký antivirus, firewall či jiný bezpečnostní software, zkuste v jeho nastavení najít možnost kontroly síťových spojení (může být nazváno i jinak, například kontrola sítě, ochrana webu či kontrola HTTP provozu). Tuto ochranu zkuste přepnout do neaktivního stavu a vyzkoušejte, zda k problémům stále dochází. V případě, že ne, ale stejně chcete mít ochranu zapnutou, zkuste zjistit, zda váš program nenabízí možnost vybrat, které webové stránky kontrolovat a které ne.

V případě dalších dotazů se můžete obrátit na naši placenou technickou podporu, případně přímo na podpora@poski.com

Tým Poski.com

 

Komentáře