Řešení pro e-shopy

Sreality.cz – náhodné nezobrazování inzerce – řešení

Přinášíme Vám nové informace ohledně změn na Sreality.cz.

Vzhledem k chystanému redesignu Srealit (beta.sreality.cz), který má být připraven na konci léta, Sreality aktivovaly robota, který na straně serveru provedl validaci zakázek a kontroluje parametry nabídek dle nové dokumentace.

Co to znamená pro RK využívající Poski REAL?

Pravděpodobně se Vám nezobrazují některé nabídky v kategorii “rodinné domy a vily” a “chaty a rekreační objekty“. Mělo by se jednat pouze o nabídky, které byly upravovány po nasazení nové verze importního rozhraní Srality.cz (17.7.2014) a před implementací “záplaty pro Sreality” nebo před upgradem Poski REALu na verzi 2.14.

Pravděpodobně Sreality.cz dočasně spustily nové importní rozhraní, které jim do systému propustilo i nabídky bez povinných parametrů. Správně se u těchto nabídek měla vrátit chybová zpráva pro nevyplnění povinných parametrů.

Jak situaci napravit?

Níže uvedený postup platí jak pro klienty využívající Poski REAL 2.14, kteří si můžou data upravit dle relevance, tak pro klienty využívající záplatu, ti jen nemohou doplnit patřičné parametry, Poski REAL navodí ale stav, který zakázky zaktivní. Postupujte takto:

  1. Přihlaste se do administrace Sreality.cz
  2. Vyfiltrujte si “rozpracované nabídky”
  3. Dle seznamu rozpracovaných nabídek v Poski REALu učiňte u dané nabídky kontrolu správnosti vyplnění všech parametrů ve všech krocích (především krok “Vlastnosti”)
  4. (platí pouze pro klienty, kteří mají aplikovanou záplatu pro Sreality.cz) Proveďte editaci např. textu, aby došlo k vygenerování exportní dávky “změna” pro Sreality.cz
  5. Nabídku uložte
  6. Automaticky proběhne export změny nabídky na Sreality, nabídka bude opět aktivní a viditelná

Komentáře