Online marketing, Řešení pro e-shopy

Nahlédnutí do aplikace biddingového automatu Bidding Fox

Co si představit pod biddingovým automatem?

Každodenní přihlášení se na Heureku, manuální kontrola spárovaných produktů, ruční kontrola a editace CPC pro kategorie a produkty, nebo člověk na plný úvazek, který vám bude kontrolovat ceny produktů u konkurence. To všechno za vás tato lišácká aplikace zvládne a vy se tak můžete věnovat dalším činnostem.

Nejjednodušší nastavení strategií

Po tom co si vhodně pojmenujete svou biddingovou strategii vás čeká výběr cíle, na jakou pozici chcete cílit při biddování. S ohledem na marže nastavíte maximální podíl nákladu na obratu. Nastavte také počáteční cenu za proklik (opravdu bude počáteční 🙂 ) a samozřejmě také nejvyšší cenu za proklik. Navolíte si několik pravidel popsaných v nápovědách, stanovíte počítání DPH u produktů a nakonec automatické zapínání strategie – máte hotovo. Novinkou je také vytvoření testovací strategie. Pěkný článek jak si nastavit první strategii biddingu má na svém blogu samotný Bidding Fox.

vytváření strategie biddingu v bidding fox

 

Srovnání s konkurencí

Bojujete s konkurencí v ceně, době dodání nebo CPC? Sledujte je všechny na jednom místě, bez procházení každé karty, kde jste spárováni. Jednoduchý přehled konkurentů, kteří s Vámi mají společné produkty naleznete v záložce Konkurence. Vidíte zde hodnocení konkurentů na Heurece, to zda mají certifikát ověřeno zákazníky a používají Heukrea košík. Mimo to můžete pozorovat jaký podíl produktů máte levnější či dražší, dobu dodání produktu, cenu za dopravu pozice dle biddingu a ceny.

Bidding fox - srovnání konkurence

 

Sledování a detail konkurenta

Kromě kvantitativního sledování konkurentů můžete také zjistit bližší informace o konkrétním konkurentovi. Stačí pouze zatrhnout checkbox Sledovat v řádku konkurenta, viz obrázek výše. Následně můžete vidět v detailu srovnání metrik v průběhu času. Získáte přehledné statistiky tříděné podle výrobců, kategorií produktů a dárků. Proklikněte se na poměrové grafy v pravé části a získáte seznam konkrétních produktů. Pokud víte, jak s těmito daty pracovat, je tato část nástroje vaším svatým grálem.

 

Automatické reporty

Nahrajte své nebo klientovo logo, zadejte e-mailovou adresu, kam chcete reporty zasílat. Zjednodušeně řečeno máte hotovo. Bidding Fox vám vygeneruje opravdu i vzhledově pěkný report, který obsahuje výkon zbožového srovnávače a vámi nastavených biddingových strategií, slovní reprezentaci statistik a v neposlední řadě vám dá jasný přehled o produktech s nejvyšším a nejnižším výkonem.

automatické reporty v bidding foxu

 

TIP: sledujte poslední stránku, kde můžete vidět nejvýkonnější produkty a produkty, které se nevyplácejí

Vlastní pravidla a upozornění

Možností, které si můžete snadno filtrovat v přehledu svých produktů a následně si je uložit je nespočet. Jednoduše si filtrujte produkty dle strategií, spárovanosti a dalších parametrů. Kromě přehledu produktů si můžete vytvářet také události a sledovat tak v čase efektivitu aplikovaných pravidel a nastavených strategií.

Problémy, varování, doporučení

Pravidelná diagnostika produktů ve vašem feedu. Sledujte kolik produktů z vašeho feedu není spárováno, nemá dostatek e-shopů na kartě nebo nemá zapnutý PPC režim. Kromě problémů s produkty v záložce Diagnostika můžete sledovat také Varování o produktech, které neplní cíle stanovené ve vašich strategiích, přesáhly maximální CPC nebo podíl nákladu na obratu. Samozřejmě zde nejsou pouze problémy a varování ale také statistická data o tom na které pozici získávají vaše produkty nejvíce kliknutí, poměry pozice dle ceny a spousta dalšího.

Bidding fox - diagnostika problémů s produkty ve feedu

TIP: přidejte si další karty v záložce Diagnostika

Bidding Fox je nadupaná biddovací aplikace, která vám pomůže nejen s biddingem, což jde vidět na tomto stručném výpisu pár skvělých funkcí. Určitě doporučujeme si aplikaci vyzkoušet na vašem sortimentu. Aplikace má pěkně vedený blog a milou podporu.

Komentáře