Informace pro klienty, Návody a rady, Online marketing, Řešení pro e-shopy

Využíváte Google Lens? K čemu služba slouží?

Google Lens aneb “najděte to, co vidíte” je služba, kterou můžeme už dnes najít nebo stáhnout do téměř všech našich telefonů. Je to služba, která vám na základě rozpoznání produktu nabídne a vyhledá, kde můžete tento produkt zakoupit. Nejde zde však jenom o nákupy, služba vám pomůže identifikovat, o jakou památku se jedná, řekne vám, jakou rostlinu jste dostali k narozeninám, a nebo vám dokonce pomůže přeložit text.

Jak to funguje v praxi?

Video vydá za tisíc slov, podívejte se, jak služba funguje v praxi!

Příklady, jak službu můžeme využít

Více informací, které se vám budou hodit při cestování

Představte si, že cestujete a vidíte před sebou zajímavý památník nebo zámek a rádi byste si ihned přečetli více informací. Památku si skrze Google Lens vyfotíte, služba na základě rozpoznání fotky danou památku najde a nabídne vám potřebný obsah.

Online Marketing poski.com

Detekce rostlin

Na procházce uvidíte zajímavé květiny, ať už u někoho na zahradě nebo volně v přírodě. Absolutně netušíte, o jakou květinu se jedná a vyhledat ji by zabralo více času. Květinu si jednoduše skrze Google Lens vyfotíte a služba vám opět nabídne největší shody s obrázkem a květinu tak vyhledá. Zabere to asi 5 sekund, otestovali jsme si to přímo v naší kanceláři! 🙂

Google Lens

Práce s textem

Z této funkce jsme my osobně v Poski.com nadšeni. Potřebujete dostat jakýkoliv text na krabici, obalu, papíře do elektronické podoby, a to v rekordně krátkém čase? Namiřte svůj display na daný text, označte jej, zkopírujte a vložte například do e-mailu, dokumentu, na Google drive nebo kamkoliv do svého telefonu. Text můžete:

  • kopírovat
  • překládat ihned do libovolného jazyka
  • vyhledat shodu na internetu
  • sdílet

Jako první namíříte display na vybraný text. Text označíte kliknutím a níže vyberete, zda chcete text kopírovat, hledat, přeložit nebo sdílet. My jsme vybraný text zkopírovali a uložili si jej jedním kliknutím do poznámky.

Doporučujeme si otestovat Google Lens na vlastní kůži! 🙂

Komentáře