Online marketing

Začínáme inzerovat na srovnávačích: Jak nastavit Heureku a Zboží?

Máte e-shop a chcete začít s propagací přes nový marketingový kanál? Srovnávače zboží jsou populárním a mohou být i velmi efektivním způsobem, jak oslovit nové potenciální klienty s relativně nízkými náklady. V Česku patří mezi nejpopulárnější srovnávače, na kterých najdete téměř jakékoli produkty, Heureka.cz a Zboží.cz. Jak fungují? Vaše produkty se mohou zobrazovat buďto ve výsledcích vyhledávání na srovnávačích nebo přímo na produktových kartách, kde bude uveden váš e-shop a ostatní prodejci. Tito prodejci bývají seřazeni podle ceny od nejlevnější k nejdražší, díky biddingu (optimalizaci ceny za proklik v placeném režimu srovnávačů), ale můžete konkurenty “přeskočit”, dostat se na první příčky ve výčtu prodejců a zvýšit tak šanci, že uživatel nakoupí zrovna u vás. Chcete začít s inzercí? Máme pro vás stručné návody, jak nastavit účty a Hereka.cz i Zboží.cz.

Jak nastavit Heureku?

Pokud chcete začít s prodejem přes Heureku, musíte se zde nejdříve registrovat. Vpravo nahoře na hlavní stránce klikněte na Přihlášení a zde pak na Vytvořit nový účet – zvolte si přihlašovací e-mail a heslo.

Po přihlášení je nutné vytvořit ve vašem účtu e-shop. Sjeďte na stránce úplně až dolů a ve spodní navigaci klikněte na Registrovat nový e-shop.

Následně vyplňte název vašeho e-shopu, jeho URL adresu a také URL XML souboru (feedu). Pokud nevíte, co to XML soubor je, kontaktujte svého vývojáře. Následně ještě vyplňte e-mailovou adresu a jméno kontaktní osoby. Administrátoři Heureka.cz by do 48 hodin měli váš e-shop zkontrolovat a schválit, případně zamítnout. Informovat vás budou o průběhu mailem.

E-shop po schválení je spuštěn ve FREE režimu, kdy není potřeba dobíjet kredit, nelze v tomto režimu ale žádat o Ověřeno zákazníky, a tedy upravovat ceny za proklik. Doporučujeme proto dobít si na Heuréce kredit a implementovat i Ověřeno zákazníky, díky kterému budete sbírat recenze nakupujících a po zisku certifikátu budete moci i biddovat.

Jak nastavit Zboží?

Na hlavní stránce Zboží.cz sjeďte až úplně dolů a ve spodní navigaci vyberte Přidat obchod. Na další stránce zadejte své IČ nebo název firmy a vyhledejte svou firmu. K založení Zboží.cz budete potřebovat účet od Seznamu, pokud jej tedy nemáte, vytvořte si jej – budete jej moci používat pro všechny služby Seznamu, například Sklik, Firmy.cz nebo třeba e-mail a další. Pokud už účet máte, jednoduše se přihlaste. Poté stačit vyplit údaje o e-shopu – IČ, název, URL e-shopu a URL feedu pro Zboží.cz. Následně je opět nutné dobít na Zboží.cz kredit, tentokrát z vaší Seznam peněženky. Takže pokud už v peněžence kredit máte, zvlášť pro Zboží.cz jej dobít nemusíte.

Zboží.cz má k založení eshopu přehledné video s návodem.

Účty mám nastavené. Co dál?

Pokud jste na Heureka.cz i Zboží.cz registrovaní, na obou účtech nastavte možnosti dopravy a platby. Na Zboží.cz můžete začít s biddingem hned, na Heuréce musíte počkat, dokud nezískáte Ověřeno zákazníky.

Chcete s nastavením a správou srovnávačů pomoci? Obraťte se na náš marketingový tým, který vám rád pomůže.

Komentáře