Informace pro klienty, Návody a rady, Řešení pro realitní kanceláře, Stojí za pozornost

Zaměřeno na rychlost!

Nová verze Poski REALu v3.8 nepřináší řadu novinek pouze v oblasti realitního systému, ale mnohé změny se dotkly také vlastních webových stránek. Google v červenci 2018 vydal řadu doporučení pro optimalizaci vykreslení a přenosu dat na webových stránkách. Tato doporučení koncem roku začal aplikovat do svých metrik v PageSpeed Insights a v Lighthouse. Těmito kroky se snaží přinutit majitele webových stránek, aby investovali nemalé prostředky do optimalizace, a webové stránky se načítaly rychleji nejen na desktopových (PC) zařízení, ale také na slabších telefonech či tabletech.

Tento tlak ze strany Googlu se dá dlouhodobě pozorovat, již dnes preferuje ve výsledcích vyhledávání webové stránky, které jsou optimalizované pro mobilní zařízení, a tyto stránky upřednostňuje před stránkami, které tuto verzi nemají. Rychlost webu je jedním z faktorů pro řazení výsledků vyhledávání a ovlivňuje také výkon reklam Google Ads.

PageSpeed ukazatel

Rychlost načítání stránek ve velkém rozhoduje o úspěchu. Například Amazon spočítal, že zpomalení běhu e-shopu o 1 vteřinu stojí 10 % obratu. Když český server Srovname.cz podstatně zrychlil, konverzní poměr na mobilních zařízeních vzrostl o 25 %. Času mají uživatelé málo a na ruku jim jde i vyhledávač Google.

E-shop Clevero

Proč jsme lepší než konkurence?

Díky naši důmyslné infrastruktuře jsme schopni optimalizovat webové stránky hromadně. To znamená, že pokud máte u nás webové stránky od 10/2016, tyto optimalizace se dotkly i vašich stránek. V případě naší konkurence si majitelé starších stránek musí tyto optimalizace obvykle platit sami. Optimalizace rychlosti je obvykle velice dlouhý a časově náročný proces, kdy se v případě starších řešení obvykle naráží na technické limity či zastaralost celého systémů. My v Poski.com jsme schopni na tyto změny velice rychle reagovat a zapracovávat je do našich realitních řešení, díky kterým můžete své nabídky propagovat efektivněji.

Výsledky vysoké PageSpeed  Výsledky nízké PageSpeed

 

Co si pro vás připravujeme dále? Nová generace obrázků WebP

Připravujeme pro vás další novinky týkající se řešení rychlosti načítání. V brzké době budeme přecházet na novou generaci obrázků – formát WebP. Nový formát slibuje razantní snížení přenosu obrázků. Prohlédněte si příklad velikosti obrázku ve formátu JPG a nové generaci WebP

Nová generace obrázků WebP

 

Rozdíl přenosu dat při využití nového formátu jenom u obrázku bude menší 80-90 %. Když si vezmeme, že jedna nabídka má obvykle 10 fotografií, máme zde úsporu v řádu MB a to už ocení nejen Google, ale hlavně návštěvníci stránek s mobilními daty.

Autor článku: Jan Zeman

Komentáře