Řešení pro e-shopy

Zbožové srovnávače – jak fungují a jak je využívat

Znáte portály heureka.cz nebo zboží.cz? Neznáte? Stále více lidí je využívá při výběru nového zboží  na internetu. Poslední průzkumy uvádí, že se jedná skoro o 50 % uživatelů.

Pokud víte co koupit, jakou značku, jaký model výrobku, využijete srovnávače pro výběr nejvhodnějšího obchodu – můžete si vybrat ten nejlevnější, nejoblíbenější nebo obchod, který provozuje prodejnu nedaleko vaše bydliště.

Srovnávače vám umožní srovnání nabídky většiny nejvýznamnějších hráčů na trhu.

V situaci kdy víte, že chcete koupit například pračku, ale nevíte jakou značku nebo model, vám porovnávače pomohou jednotlivé výrobky srovnat.

Silnou stránkou jednoho z nich – heureky jsou právě žebříčky produktů a doplňující informace.

Hledáte pračku a nevyznáte se v jednotlivých parametrech a značkách? Porovnejte si modely v nabídce obchodů na heurece a zjistíte, která pračka je aktuálně “nejoblíbenější” nebo která je nejlépe hodnocená z pohledu uživatelů.

Heureka nabízí popisky jednotlivých produktů, recenze, diskuzi nebo informace o vývoji ceny.

Samozřejmě vždy záleží na tom jaké zboží hledáte, heureka velmi dobře poslouží při výběru notebooku, televize nebo pračky – zde najdete nejvíce obchodů a informace o jednotlivých produktech jsou opravdu detailní.

Budete-li hledat nový kotel nebo násadu na hrábě dostanete ze srovnávačů daleko méně informací. Internetových obchodů s tímto sortimentem zkrátka není tolik.

Toť zbožové srovnávače z pohledu uživatelů  nakupujících na internetu.

Jak tento systém funguje z hlediska obchodů, které své produkty na heurece inzerují? Kolik taková inzerce stojí?  Tomuto tématu se budeme věnovat v dalším článku.

Komentáře