Řešení pro e-shopy

Zbožové srovnávače – jak fungují a jak je využívat

Znáte portály heureka.cz nebo zboží.cz? Nebo co např. srovnávací portály Modio či Homago? Neznáte? Stále více lidí je využívá při výběru nového zboží  na internetu. Poslední průzkumy uvádí, že se jedná skoro o 50 % uživatelů.

Pokud víte co koupit, jakou značku, jaký model výrobku, využijete srovnávače pro výběr nejvhodnějšího obchodu – můžete si vybrat ten nejlevnější, nejoblíbenější nebo obchod, který provozuje prodejnu nedaleko vaše bydliště.

Srovnávače vám umožní srovnání nabídky většiny nejvýznamnějších hráčů na trhu.

V situaci kdy víte, že chcete koupit například pračku, ale nevíte jakou značku nebo model, vám porovnávače pomohou jednotlivé výrobky srovnat.

Silnou stránkou jednoho z nich – heureky jsou právě žebříčky produktů a doplňující informace.

Hledáte pračku a nevyznáte se v jednotlivých parametrech a značkách? Porovnejte si modely v nabídce obchodů na heurece a zjistíte, která pračka je aktuálně “nejoblíbenější” nebo která je nejlépe hodnocená z pohledu uživatelů.

Heureka nabízí popisky jednotlivých produktů, recenze, diskuzi nebo informace o vývoji ceny.

Samozřejmě vždy záleží na tom jaké zboží hledáte, heureka velmi dobře poslouží při výběru notebooku, televize nebo pračky – zde najdete nejvíce obchodů a informace o jednotlivých produktech jsou opravdu detailní.

Budete-li hledat nový kotel nebo násadu na hrábě dostanete ze srovnávačů daleko méně informací. Internetových obchodů s tímto sortimentem zkrátka není tolik.

Toť zbožové srovnávače z pohledu uživatelů  nakupujících na internetu.

Jak tento systém funguje z hlediska obchodů, které své produkty na heurece inzerují? Kolik taková inzerce stojí?  Tomuto tématu se budeme věnovat v dalším článku.

Komentáře