Řešení pro e-shopy

Zobrazuje se vám prázdný Facebook Like box? Víme proč.

Nedávno jsme se dostali k řešení zajímavého problému. Jednomu s klientů se na některých Broken-Facebook-Like-Box-158x300stránkách začal zobrazovat prázdný Like box od Facebooku.

Jedná se o box, který ukazuje poslední příspěvky z konkrétní Facebook firemní stránky + výběr profilových fotek některých fanoušků. (počet fanoušků stránky)

Hlavu nám zamotalo především to, že klient využívá a spravuje několik Facebook stránek a tyto mají své Like boxy na několika podstránkách firemního webu.

Předpoklad 1. – Problém způsobuje implementace kódu Facebooku do www stránek.

Kód jsem prověřili, ale nenašli jsme žádný problém. Zjistili jsme, že některé Like boxy na webu fungují a jiné nikoliv. Vždy v závislosti na tom, ze které FB stránky čerpají svá data.

Předpoklad 2. – Problém způsobuje samotné nastavení konkrétní Facebook stránky.

Usoudili jsme, že problém by mohlo způsobovat nastavení konkrétní Facebook stránky.

Mohlo by jít o nedobře nastavenou věkovou hranici viditelnosti FB stránek (například: stránky jsou viditelné pro uživatele až od XX let) nebo nastavení restrikce pro konkrétní území (například: FB stránky jsou viditelné pouze pro návštěvníky ze Slovenska)

Oba parametry lze nastavit pomocí odkazu “upravit stránku” na samotné Facebook stránce

upravit stránku -> upravit nastavení -> územní omezení / věkové omezení

fbomezeni

Předpoklad 3. – Kód Facebook boxu je implementován správně, Facebook stránky jsou správně nastaveny, problém je někde jinde…

Poslední řešení se ukázalo jako to správné, problém není ani na webu ani v nastavení Facebook stránky. Jediným důvodem k zobrazování prázdného okna místo aktuálních příspěvků je právě nedostatek oněch příspěvků.

Facebook Like box totiž zobrazuje příspěvky z Facebook stránek za posledních 6 týdnů.

Pokud na vašich stránkách takové příspěvky nemáte a za posledních 6 týdnu  jste nic nepřidali, FBL box vám nebude na www stránkách nic zobrazovat. Máte smůlu 🙂

Řešení situace

V případě, že se vám ve vašem Facebook Like boxu na webu nezobrazují aktuální příspěvky z vaší Facebook stránky zkontrolujte následující:

  1. Facebook stránky obsahují alespoň jeden příspěvek za posledních 6 týdnů (příspěvek musí být váš – respektive správce, manažera stránek)
  2. Samotné Facebook stránky jsou dobře nastaveny, neobsahuji věkové ani územní omezení viditelnosti stránek
  3. Facebook kód je správně vložen do stránky

 

Komentáře