Návody a rady, Online marketing

5 tipů jak využít Ahrefs – stručný návod a tipy

Jaké funkce nabízí Ahrefs – nástroj pro práci se zpětnými odkazy a nejen to? Sledování konkurence, rozvíjení obsahu a odkazového profilu. 5 tipů, co sledovat v článku!

Jako první část našeho seriálu článků, jaké funkce Ahrefs poskytuje a jak je využívat jsem vybral následujících pět funkcí, které by neměly nikoho minout. Mohou přinést spoustu ovoce za malé úsilí a to by mělo být vždy cílem.

Top stránky

Opravdu užitečná záložka, která vám napoví, které stránky ať už vaše nebo konkurence jsou pro konkrétní doménu nejdůležitější. Hodnocení probíhá na základě organických návštěv. Stránka, která webu přináší nejvíce návštěv bude tedy umístěna nahoře a to při výchozím řazení podle trafficu.

Zobrazení top stránek v nástroji Ahrefs

Na náhledu lze vidět, jaké údaje stránka poskytuje. Kromě zmiňovaného trafficu je to také počet klíčových slov, které mohou stránku zobrazit, nejčastější klíčová slova, hledanost a pozice ve vyhledávačích. Samozřejmě se zde zobrazují také samotné vstupní stránky.

E-shop Clevero

Zobrazení TOP pages v nástroji Ahrefs

 

Přehled konkurenčních domén

Pokud hledáte vhodnou konkurenci v online světě, rychlý náhled vám poskytne sekce Competing domains. Tyto konkurenční domény se zobrazují na základě klíčových slov na které cílí zadaná URL adresa. A to tak, že se zobrazí domény, které jsou v top 10 na stejná klíčová slova.

Přehled konkurenčních domén v nástroji Ahrefs

 

Organická klíčová slova

Kolik a jaká klíčová slova zobrazují sledovaný web ve vyhledávání, to vám napoví přehled organických klíčových slov. Přehled umožňuje spoustu možností řazení a filtrování. Zobrazují se zde klíčová slova,která přivádí na web největší traffic (návštěvnost), jejich hledanost, pozice na tato klíčová slova a také vstupní stránky.

Přehled organických klíčových slov v nástroji Ahrefs

Vyloučení brandových dotazů

Když vyhodnocujete data z přehledu organických klíčových slov, nezapomeňte na vyloučení brandových dotazů a jejich různých tvarů, které by vám přehled a statistiky mohly zkreslovat.

Přehled organických klíčových slov a vyloučeného brandu v nástroji Ahrefs

Featured snippets

Pomocí filtru dle SERP features si můžete také filtrovat výsledky, které by se díky svému obsahu mohly zobrazovat jako rozšířené výsledky vyhledávání. Chcete využít tuto příležitost? Jak upravit obsah pro Featured snippets a o co vlastně jde si můžete přečíst v našem článku.

Ahrefs features snippets přehled pro organická klíčová slova

 

Broken linky

Přehled vám zobrazí, které odkazy směrující na vámi zadaný web končí statusem 404 (chybovou stránkou). Často tak weby přicházejí o cenné odkazy na web. Případně vám může tento přehled ukázat, kde má váš konkurent mezeru a je možné získat odkaz na jeho místě.

Přehled odkazů, které končí 404 v nástroji Ahrefs

 

Lost linky

Tento přehled vám umožní zobrazit ztracené odkazy na zadaný web v definovaném časovém rozsahu. Můžete tak sledovat, zda vám nebyl omylem smazán odkaz nebo neodpadl nějaký z placeného PR článku.

Přehled ztracených odkazů v nástroji Ahrefs

 

Další tipy, jaké přehledy sledovat a jak s nimi dále pracovat v pokračování – již pro vás chystáme další článek k tomuto nástroji. 🙂

Komentáře