Návody a rady, Online marketing, Stojí za pozornost

Google AdWords‎: Rozšíření reklam + novinka v beta verzi

Proč využívat rozšíření reklam?

Rozšíření u reklam používáme abychom dosáhly co nejvyššího výkonu reklamy. Doporučuje se využívat všechna rozšíření, které souvisí s vašim obsahem. Rozšíření obohacuje celou reklamu o další obsah, tak se zlepší viditelnost vaší reklamy. Použitím rozšíření se zvyšuje pravděpodobnost, že se zvýší celkový počet kliknutí na reklamu a zároveň nabízí další možnosti jak se spojit s vaší společnosti díky rozšíření o volání, lokalitu nebo zprávu.

Pouze v Google AdWords beta (zatím)

Rozšíření o propagaci

Novým rozšířením reklam, které lze použít pouze v novém Google AdWords nebo v AdWords Editoru je rozšíření o propagaci. Slouží k zviditelnění akce související s příležitostí jako jsou Vánoce, Valentýn, apod. Rozšíření má spoustu možností nastavení, ty povinné jsou pouze cena, příležitost, položka a URL adresa. Kromě povinných polí můžete také použit ohraničení akce, podmínku slevy a minimální výši slevy. Rozšíření moc správců ještě nepoužívá a tak se mohou vaše reklamy pěkně zviditelnit mezi těmi ostatními.

rozsireni-o-propagaci-google-adwords
Náhled na vytváření nového rozšíření o propagaci v Google AdWords beta verzi
rozsireni-o-propagaci-google-adwords-mobilni
Ukázka rozšíření o propagaci na mobilním zařízení
rozsireni-o-propagaci-desktop-google-adwords
Ukázka rozšíření o propagaci na počítači

Všechna další rozšíření reklam

Doporučuji využívat všechna relevantní rozšíření. Každé rozšíření reklamy zvyšuje pravděpodobnost, že uživatele zaujme právě vaše reklama. Připravili jsme pro vás stručný přehled všech rozšíření, kterých můžete při inzerci využívat.

Podstránky

Asi nejvíce používané rozšíření a to nejen na Google AdWords ale i Skliku. Díky tomuto rozšíření můžete ke svým reklamám přidat odkazy na podstránky svého webu. Doporučení: přidávat alespoň 4 takové odkazy, reklama zabere větší plochu, má více obsahu a většinou se tak zvýší proklikovost reklamy. Určitě se také vyplatí používat volitelná pole což jsou první a druhý popisný řádek.

rozsireni-o-odkazy-na-podstranky-google-adwords
Rozšíření o odkazy na podstránky na mobilním zařízení
rozsirei-o-odkazy-na-podstranky-google-adwords
Rozšíření o odkazy na podstránky na počítači

Volání

Další hojně využívané rozšíření je rozšíření o volání. Zde stačí povinně zadat pouze telefonní číslo. Můžete dále zvolit parametry rozšíření jak je tomu u všech ostatních.

Rozšíření o volání na počítači
Rozšíření o volání na mobilním zařízení

Popisky

Podle míry používanosti následuje rozšíření o popisky. V bodech se uživatelům sdělují klíčové informace, které se poté zobrazí na jednom řádků hned pod popiskem v inzerátu.

rozsireni-o-popisky
Rozšíření o popisky mobilní zařízení
rozsireni-o-popisky-desktop
Rozšíření o popisky na počítači

Strukturované úryvky

U tohoto rozšíření začínáme výběrem kategorie, služby, funkce která nejlépe odráží to co nabízíme, poté už pouze přidáváme hodnoty. Nejčastěji používanou kategorií jsou studijní programy, služby, značky a typy. Nebojte se využít více těchto rozšíření paralelně.

rozsireni-o-strukturovane-uryvky-mobil
Rozšíření o strukturované úryvky na mobilním zařízení
rozsireni-o-strukturovane-uryvky-desktop
Rozšíření o strukturované úryvky na počítačí

 

 

Zprávu

Díky tomuto rozšíření se s vámi mohou uživatelé přímo spojit pomocí SMS zprávy. Jednoduchá forma jak kontaktovat skrze reklamu jediným kliknutím. V rámci reklamního rozšíření se přednastavuje také zpráva, která se zobrazuje po použití rozšíření. Zprávu se účtuje stejná cena jako za kliknutí na reklamu.

Zobrazená zpráva po klepnutí na ikonu zprávy v aplikaci
Rozšíření reklamy o zprávu

Lokalitu (affiliate partnera)

Toto rozšíření je perfektní pro lokální byznys. Pokud máte pobočku nebo provozovnu. Pro mobilní zařízení zobrazí rozšíření informace o městě a vzdálenosti dané prodejny. V případě počítačové verze se u reklamy zobrazí adresa prodejny (provozovny).

rozsireni-o-lokalitu
Rozšíření o lokalitu

Alternativou klasického rozšíření o lokalitu je rozšíření o lokalitu affiliate partnera, to použijete, pokud jste prodejcem, který prodává své produkty skrze další maloobchodní prodejce. Touto možností můžete nasměrovat uživatele k nejbližším partnerům, kteří prodávají vaše produkty, pokud chcete inzerovat vlastní prodejnu, využijte klasické rozšíření o lokalitu.

Cenu

V Česku zatím nepoužívané, resp. nepodporuje CZK měnu a jazyk Čeština, osobně se mi velmi líbí pro použití např. u reklam s ubytováním, kdy možnost jednotek nabízí nastavení za hodinu (per hour), za noc (per night) apod. Dalším možným využitím jsou služby, samozřejmě další typy, které rozšíření nabízí.

Rozšíření o cenu na mobilním zařízení

 

Rozšíření o cenu na počítači

Aplikaci

Asi nejvíce používané rozšíření a to nejen na Google AdWords ale i Skliku.
Rozšíření o aplikaci propaguje vaši aplikaci pro mobily nebo tablety. Zobrazuje se vždy pod reklamou. Pokud uživatel klikne na rozšíření, bude odkázán na Google Play / Apple App Store). Jestliže ale uživatel klikne na nadpis reklamy bude standardně nasměrován na vaše webové stránky.

Recenzi

Rozšířením je zvýraznění hodnocení třetích stran v reklamách. Můžete vybírat mezi 2 formáty a to parafrázovaným a přesnou citací. Povinnými poli je samotný text recenze, zdroj a URL adresa.

Rozšíření o recenzi

Další možnosti rozšíření reklam

Minimálně pokud používáte novou verzi Google AdWords máte na výběr pokročilé možnosti u vybraných rozšíření reklam. Můžete vybrat preferované zařízení, zvolit si časový rozvrh, kdy se má rozšíření u reklam zobrazovat. Dále si můžete nastavit úroveň rozšíření a to buď pro účet, konkrétní kampaně nebo sestavu.

Ukázka dobře použitých rozšíření pro reklamu

Pro ukázku dvě reklamy s dobře užitými rozšířeními reklam. Jedna z reklam je reklamou na online MBA studium s CEMI, druhá reklama patří prodejci průmyslových lepidel a tmelů Loctite.

 

V případě dalších dotazů nám napište na marketing@poski.com

Komentáře