Informace pro klienty, Návody a rady, Řešení pro e-shopy

Poski Profi Email – Jak si správně nastavit Outlook?

Microsoft Outlook je e-mailový a groupwarový klient od společnosti Microsoft, který je standardně součástí Microsoft Office. Obsahuje klienta elektronické pošty, vedení kontaktů, organizaci času, úkolů, poznámek a deník.

Nový účet

Po stáhnutí Outlooku a kliknutím na záložku “Soubor” v pravém horním rohu se zobrazí informace o účtu. Pokračujte pomocí stisknutí tlačítka přidat účet.


V následujícím dialogové oknu zadejte e-mailovou adresu a po rozkliknutí možností “Upřesnit možnosti” vybrat možnost “Umožnit mi ručně nastavit účet“. Pro přechod do dalšího kroku kliknout na tlačítko “Připojit“.

image-1617957813734.png

Na další kroku v rozšířeném nastavení zvolíte možnost IMAP (rozdíl mezi POP a IMAP si můžete přečíst na konci článku). Dále zadejte server příchozí a odchozí pošty. Nevíte-li jaký typ účtu zvolit, doporučujeme Vám IMAP.

image-1617950321468.png

 • Server odchozí pošty
  • mda.vshosting.cloud
  • port 143
  • metoda šifrování – Automatické
 • Server odchozí pošty
  • msa.vshosting.cloud
  • port 587
  • metoda šifrování – Automatické

image-1617950404616.png

Na dalším kroku budete vyzvání pro zadání hesla.

image-1617957844438.png

Máte hotovo! 🙂

 

Rozdíl mezi IMAP a POP3

POP3 pošta se stahuje do počítače nebo zůstává na serveru po definovaný čas. Toto nastavení je vhodné, přejete-li si uchovávat poštu na svém počítači. Nevýhodou je nemožnost vrátit se k poště z jiného místa, než kde je uložena. Toto nastavení je vhodné, pokud máte omezenou kapacitu prostoru u emailových schránek.

IMAP je určen pro vzdálený přístup k e-mailové schránce. Na rozdíl od protokolu POP3 umí IMAP pracovat v tzv. on-line i off-line režimu a nabízí pokročilé možnosti vzdálené správy (práce se složkami, přesouvání zpráv, prohledáváni na straně serveru a podobně).

Protokol IMAP doporučujeme, přistupujete-li k poště z různých zařízení.

Nevíte-li jaký typ účtu zvolit, doporučujeme Vám IMAP.

Máte-li vícero zařízení, prostřednictvím kterých přistupujete k poště, a chcete, aby se Vám zprávy ukládaly do Vašeho počítače, například z důvodu omezené kapacity emailové schránky, doporučujeme v PC nastavit protokol POP3 a definovat dobu, po kterou mají zprávy zůstat uloženy na serveru – k jejich odstranění ze serveru nedojde ihned po jejich stažení do počítače, ale až po určené době. Po tuto dobu se k zprávám budete moci připojit i z jiných zařízení využívajících protokol IMAP. Na ostatních zařízeních pak je vhodné nastavit protokol IMAP.

Komentáře